Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-02-10, 15:25 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowy SOR w USK już gotowy. Większa przestrzeń, większy komfort, nowe rozwiązania

Nowy SOR w USK już gotowy [fot: Mariusz Chałupnik]
Nowy SOR w USK już gotowy [fot: Mariusz Chałupnik]
Ma 500 m2 kwadratowych więcej, dodatkowych 16 łóżek, wyodrębnione sale z monitoringiem, salę do intensywnej terapii, czy też nowoczesny sprzęt medyczny. Po niecałych dwóch latach zakończyła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
To największa dotychczas przeprowadzona inwestycja w tej placówce, która kosztowała ponad 12,5 miliona złotych. Lekarze, specjaliści oraz politycy zaangażowani w projekt podkreślają, że takiego oddziału może nam pozazdrościć cały kraj.

Dodajmy, że rocznie Szpitalny Oddział ratunkowy w USK w Opolu przyjmuje około 55 tysiące pacjentów. To też jedyne w województwie Centrum Urazowe, które przyjmuje osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych.
Nowy SOR w USK już gotowy [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2021-03-23, godz. 16:00, RTT - artykuły "To nie jest tylko kwestia zarobienia pieniędzy". Wsparcie Zakładów Aktywności Zawodowej na Opolszczyźnie W województwie opolskim mamy pięć takich placówek, w których pracuje ponad 220 osób. Chodzi o Zakłady Aktywności Zawodowej, które zatrudniają osoby niepełnosprawne. Ich główny cel - to rehabilitacja przez pracę. » więcej 2021-03-22, godz. 16:09, RTT - artykuły Światowy Dzień Wody także w Opolu Trzy miliardy ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody lub środków czystości - informuje Polska Akcja Humanitarna. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Wody. » więcej 2021-03-22, godz. 16:00, RTT - artykuły Nie zginęli w pożarze. To było zabójstwo To jednak nie był zwykły pożar. Wczoraj (21.03) rano doszło do pożaru w mieszkaniu przy ulicy Dubois w Opolu, w którym zginęły dwie osoby. » więcej 2021-03-22, godz. 11:41, RTT - artykuły Wielki, medyczny sukces. W USK przeprowadzono skomplikowany zabieg usunięcia nowotworu sięgającego od narządów rodnych do serca Dzięki współpracy lekarzy z Uniwersyteckiego Szpital Klinicznego w Opolu, medyków z Wrocławia oraz inżynierów z Politechniki Opolskiej u 49-letniej pacjentki udało się przeprowadzić skomplikowany zabieg usunięcia nowotworu. Guz… » więcej 2021-03-19, godz. 15:40, RTT - artykuły Pierwsza łopata wbita. Rozpoczęła się budowa obwodnicy Olesna Na Opolszczyźnie nie było większej inwestycji drogowej od czasu budowy autostrady A4. Dzisiaj (19.03) rano oficjalnie zainaugurowano budowę obwodnicy Olesna. Droga będzie mieć ponad 25 kilometrów, 20 obiektów inżynieryjnych i kosztować… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »