Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-02-10, 15:25 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowy SOR w USK już gotowy. Większa przestrzeń, większy komfort, nowe rozwiązania

Nowy SOR w USK już gotowy [fot: Mariusz Chałupnik]
Nowy SOR w USK już gotowy [fot: Mariusz Chałupnik]
Ma 500 m2 kwadratowych więcej, dodatkowych 16 łóżek, wyodrębnione sale z monitoringiem, salę do intensywnej terapii, czy też nowoczesny sprzęt medyczny. Po niecałych dwóch latach zakończyła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
To największa dotychczas przeprowadzona inwestycja w tej placówce, która kosztowała ponad 12,5 miliona złotych. Lekarze, specjaliści oraz politycy zaangażowani w projekt podkreślają, że takiego oddziału może nam pozazdrościć cały kraj.

Dodajmy, że rocznie Szpitalny Oddział ratunkowy w USK w Opolu przyjmuje około 55 tysiące pacjentów. To też jedyne w województwie Centrum Urazowe, które przyjmuje osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych.
Nowy SOR w USK już gotowy [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2021-03-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Punkt szczepień na Toropolu? Nie wszystkim to się podoba W ramach włączenia się w walkę z pandemią władze Opola chcą udostępnić lodowisko Toropol na potrzeby utworzenia ogromnego punktu szczepień przeciw COVID-19. Dziennie mogłoby tam być szczepionych nawet 2 tysiące osób. Jak co roku… » więcej 2021-03-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Warzywa i owoce z automatu. Taniej i na pewno polskie Były jajomaty, mlekomaty, jakbłkomaty - teraz w Opolu, w specjalnym urządzeniu możemy kupić świeże warzywa i owoce. Automat zamontowano przy jednej z ulic w opolskich Groszowicach. To pierwsze tego typu urządzenie w mieście. Powstało… » więcej 2021-03-25, godz. 16:15, RTT - artykuły Kąpieliska w Opolu - sezon 2021. Czy Bolko i Malina to nie za mało? Mobilne sauny Zagraniczne wakacje znowu pod znakiem zapytania. Więc na wszelki wypadek trzeba szukać miejsca do wypoczynku w kraju. Raczej bez większych problemów w lecie będzie można korzystać z opolskich kąpielisk. A o tym między innymi rozmawiali… » więcej 2021-03-24, godz. 16:00, RTT - artykuły "To już jest historia kilkuletnia". Kamień węgielny pod Pomologię wmurowany To inwestycja z długą historią oraz sześcioma przetargami. Ale w końcu prószkowska Pomologia doczeka się wbicia pierwszej łopaty. Dzisiaj odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod obiekt w Opolu, który jest elementem… » więcej 2021-03-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Siłownie po raz kolejny zamknięte. Właściciele liczą straty, ale też remontują obiekty Trudne zadanie mają ci, którzy w ramach noworocznych postanowień chcieli rozpocząć akcję: będę ćwiczył, będę pływał. Ale nie są skazani na porażkę, są zajęcia alternatywne. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »