Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-26, 15:53 Autor: Cezary Puzyna

Zmiany, zmiany, zmiany, czyli roszady w samorządzie województwa. Ale nie wszystko jeszcze pewne

XXII sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.UMWO]
XXII sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.UMWO]
Roman Kolek odwołany ze stanowiska wicemarszałka. Nadal nie powołano jego następcy, są wątpliwości prawne.
Roman Kolek odwołany ze stanowiska wicemarszałka. Taką decyzję podjęli dzisiaj (26.01) radni sejmiku województwa opolskiego. Zmiany mają związek z powrotem Kolka do zawodu lekarza. 5 radnych PiS nie wzięło udziału w głosowaniu. Uznali, że w ten sposób nie będą się wtrącali w roszady personalne koalicji w urzędzie marszałkowskim.

W głosowaniu 20 radnych było za odwołaniem, 4 było przeciw. Nie było głosów wstrzymujących się.

Podczas dzisiejszych obrad zajęto się tylko kwestią jego odwołania, ponieważ prawnicy w urzędzie marszałkowskim mają wątpliwości, czy Rafał Bartek, jako lider TSKN może pełnić również funkcję wicemarszałka.
Zmiany we władzach województwa

Zobacz także

2021-02-26, godz. 16:15, RTT - artykuły Reorganizacja szkół. Samorządy: uczniowie nie odczują zmian. Rodzice mają wątpliwości Opolskie samorządy reorganizują swoje szkoły. Mamy kolejny przykład z Grodkowa. Tamtejsze liceum od września nie będzie już samodzielną jednostką. » więcej 2021-02-25, godz. 16:20, RTT - artykuły Podnyskie Koperniki pogrążone w żałobie. "To tragedia, która dotknęła dwie rodziny" Mieszkańcy tej niewielkiej wsi nie mogą otrząsnąć się z tej tragedii, która dotknęła dwie rodziny. Przypomnijmy, że na terenie rolniczej spółki pod wsią doszło tam do wypadku. 54-letnia kobieta wracająca z pracy w pobliskim… » więcej 2021-02-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Charbielin: upamiętnili ofiary Marszu Śmierci To były mordercze marsze w środku zimy. Marsz śmierci to zbrodnicza deportacja więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Więźniów pędzono drogami i bezdrożami. Ludzie umierali z głodu, odmrożeń, wycieńczenia i bestialstwa… » więcej 2021-02-24, godz. 16:10, RTT - artykuły Brzeg: mieszkańcy nie mają powodów do obaw. Powtórki z jesieni nie będzie Intensywne opady śniegu i następujące niedługo po nich spore ocieplenie to zjawiska, które nie mogą pozostać bez wpływu na poziom rzek. Kilka miesięcy temu niewiele zabrakło do tego, aby występująca ze swojego koryta Odra zalała… » więcej 2021-02-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Rudniki: spór o sprzedaż dwóch działek. Radni mają wątpliwości W Rudnikach trwa spór o ewentualną sprzedaż dwóch działek w centrum miejscowości. Chodzi o 40 arów w sąsiedztwie Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi przy ulicy Targowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »