Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-25, 16:00 Autor: Cezary Puzyna

Ruszyły szczepienia populacyjne. "Ciesze się, przynajmniej będę spokojniejsza"

fot. Katarzyna Doros
fot. Katarzyna Doros
Zgodnie z planami od samego rana w całym kraju ruszyły szczepienia dla seniorów. Szczepionki powinny trafić do prawie sześciu tysięcy punktów w Polsce.
Na Opolszczyźnie szczepienia populacyjne będą prowadzone w prawie 170 punktach.

Przypomnijmy, że wcześniej osoby te musiały się zarejestrować na szczepienie. Ponad tydzień temu (15.01) ruszyły zapisy seniorów powyżej 80. roku życia, a w ostatni piątek powyżej 70 lat.

Do końca marca w Polsce powinno być zaszczepionych trzy miliony sto tysięcy osób. Ponad 3 miliony terminów zostało zajętych. Oznacza to, że do końca marca nie ma już wolnych terminów. Tempo szczepień zależy od dostaw preparatów do kraju.
Szczepienia seniorów ruszyły w Opolu
Szczepienia 70 plus w Brzegu i Nysie

Zobacz także

2021-03-05, godz. 16:00, RTT - artykuły Zniszczony pałac w Kopicach. Jesienią przejmie go nowy właściciel? Nie zniszczyła go II wojna światowa, ale kolejni właściciele. Mowa o pałacu w Kopicach w gminie Grodków. Obiekt należał od połowy XIX wieku do 1945 roku rodziny Schaffgotsch i to dzięki niej zyskał blask. Jeszcze w latach 50 ubiegłego… » więcej 2021-03-04, godz. 16:00, RTT - artykuły Światowy Dzień Otyłości. Pandemia przysporzyła nam dodatkowe kilogramy Ponad połowa kobiet i aż 70 procent mężczyzn ma nadwagę, a co czwarty Polak choruje na otyłość. Nadmiar kilogramów spowodowała także pandemia koronawirusa, kiedy to ze względów bezpieczeństwa ograniczyliśmy ruch i kontakty z… » więcej 2021-03-04, godz. 16:00, RTT - artykuły Nasila się konflikt na linii MZD - PKP. Poszło o wycinkę drzew i pracę ciężkiego sprzętu w parku Nasila się konflikt na linii MZD - PKP. Poszło o wycinkę drzew na Pasiece oraz prace inwestycyjne w pobliżu mostu kolejowego w Parku Nadodrzańskim. Sprawę zgłoszono także opolskiej policji. » więcej 2021-03-03, godz. 16:00, RTT - artykuły W reżimie sanitarnym, ale w szkołach. Próbne matury na Opolszczyźnie Uczniowie szkół średnich piszą dzisiaj (3.030 próbne matury przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzaminy odbywają się stacjonarnie na terenie szkoły, ale w reżimie sanitarnym. Na potrzeby egzaminów zagospodarowano… » więcej 2021-03-03, godz. 16:00, RTT - artykuły Pięć lat centrum seniora w Opolu 5 lat temu w Opolu powstało centrum seniora, którego zadaniem było zaktywizowanie najstarszych mieszkańców stolicy regionu. Dziś to prężnie działająca placówka przy ul. Krakowskiej 34. Seniorzy nie tylko zyskują tam wsparcie, ale… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »