Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-20, 08:00 Autor: Marzena Śmierciak

Wspierają, kształcą, rehabilitują i aktywizują osoby z niepełnosprawnościami. Mija 30 lat od założenia fundacji DOM z Opola

Rehabilitacja [fot. Fundacja DOM]
Rehabilitacja [fot. Fundacja DOM]
Od 30 lat pomagają w rehabilitacji dzieci i dorosłych z porażeniem mózgowym. Fundacja DOM założona przez małżeństwo Teresy i Kazimierza Jednorogów z Opola świętuje jubileusz. Początkowo organizacja miała być wsparciem dla około 20 rodzin z niepełnosprawnościami. Dziś gromadzi przy sobie setki rodzin z całego regionu.
Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym to Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomoc, Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej i Zakład Aktywności Zawodowej oraz Galeria Biały Kruk.

Przypomnijmy, że Fundacja DOM organizuje także cykliczne wydarzenia na rzecz integracji osób z niepełnosprawnością - to przede wszystkim Festyn Fundacji,pierwszy odbył się 1995r, w 2021r odbędzie się już po raz 26.
Posłuchaj - autor Katarzyna Doros

Zobacz także

2021-03-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Garściak Opolski - nowa maszyna na drobniaki w NBP w Opolu Garściak Opolski to od dzisiaj (2.03) oficjalna nazwa automatu zamieniającego bilon w banknoty. Urządzenie od połowy stycznia stoi w opolskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. W konkursie na jego nazwę wpłynęło ponad 150 propozycji… » więcej 2021-03-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Szok i niedowierzanie. Kolejarze wycięli młode, zdrowe drzewa na Pasiece w Opolu Kilkuletnie drzewa wycięto lub poważnie okaleczono na opolskiej Pasiece. MZD w Opolu informuje, że wycinka, która miała miejsce na ulicy Powstańców Śląskich, nie była prowadzona na zlecenie ratusza. Została zrealizowana na zlecenie… » więcej 2021-03-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Koronawirus: służba zdrowia a teleporady dla osób niedosłyszących Utrudniony dostęp do służby zdrowia, szczególnie w czasach pandemii koronawirusa, mają osoby głuche i niedosłyszące. Przychodnie od wielu miesięcy ograniczają przyjmowanie pacjentów i proponują teleporady. O ile taka metoda komunikacji… » więcej 2021-02-26, godz. 16:15, RTT - artykuły Reorganizacja szkół. Samorządy: uczniowie nie odczują zmian. Rodzice mają wątpliwości Opolskie samorządy reorganizują swoje szkoły. Mamy kolejny przykład z Grodkowa. Tamtejsze liceum od września nie będzie już samodzielną jednostką. » więcej 2021-02-25, godz. 16:20, RTT - artykuły Podnyskie Koperniki pogrążone w żałobie. "To tragedia, która dotknęła dwie rodziny" Mieszkańcy tej niewielkiej wsi nie mogą otrząsnąć się z tej tragedii, która dotknęła dwie rodziny. Przypomnijmy, że na terenie rolniczej spółki pod wsią doszło tam do wypadku. 54-letnia kobieta wracająca z pracy w pobliskim… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »