Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-13, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nie dla zmian w oświacie w gminie Ozimek!

UGiM Ozimek [fot. Witold Wośtak]
UGiM Ozimek [fot. Witold Wośtak]
Rodzice i nauczyciele dwóch szkół - w Antoniowie i Ozimku, nie zgadzają się z pomysłem władz gminy dotyczących zmian w strukturze oświaty. Chodzi o planowane powstanie centralnego ośrodka w PSP numer 3.
W związku z tym szkoła w Antoniowie z oddziałami przedszkolnymi zostałaby filią głównej placówki, a jej działanie zostałoby ograniczone do prowadzenia przedszkola i pierwszych trzech klas podstawówki. Z kolei PSP nr 1 w Ozimku ma być zlikwidowana a dzieci przeniesione do "trojki". Przeciwnicy tych zmian zebrali około 1,5 tysiąca podpisów i napisali petycję do kuratora.

Nad zmianami będą debatować gminni radni. Sesja dotycząca oświaty ma się odbyć 25 stycznia.
Nie dla zmian w oświacie w gminie Ozimek! [autor: Mariusz Chałupnik]

Zobacz także

2021-02-18, godz. 14:08, RTT - artykuły Co kryją strzeleckie piramidy na pl. Żeromskiego, które wkrótce znikną z krajobrazu miasta? Strzelce Opolskie są znane m.in. z pięknego parku w stylu angielskim, dwóch zakładów karnych oraz piramid znajdujących się w ścisłym centrum - na pl. Stefana Żeromskiego. Plac ten niedługo ma przejść rewitalizację. Co się stanie… » więcej 2021-02-17, godz. 19:15, RTT - artykuły Wielkie koty - już niedługo w opolskim ZOO. Wybieg dla lwów i tygrysów gotowy Dziś (17.02) - Światowy Dzień Kota. W opolskim ZOO po blisko 25 latach już niedługo zamieszkają najwięksi i najniebezpieczniejsi przedstawiciele kotowatych - dwa lwy afrykańskie i tygrys syberyjski. » więcej 2021-02-17, godz. 14:46, RTT - artykuły Zbliża się odwilż. Czy topniejący śnieg może powodować lokalne podtopienia? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed odwilżą i związanymi z nią podtopieniami. » więcej 2021-02-16, godz. 19:00, RTT - artykuły Wydłuża się lista powikłań u pacjentów po COVID-19 Problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zaburzenia koncentracji i zaniki pamięci - najczęściej towarzyszą chorobie COVID-19. Medycy obserwują coraz więcej dolegliwości, jakie występują u pacjentów po COVID-19, którzy zgłaszają… » więcej 2021-02-16, godz. 15:32, RTT - artykuły Dzieci prawie rok od początku pandemii mają coraz większe problemy z psychiką - alarmują specjaliści Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na życie i zdrowie milionów ludzi na całym świecie. COVID-19 to bardzo podstępna i nieprzewidywalna choroba. Najbardziej narażeni są starsi pacjenci. Dzieci i młodzież przechodzą COVID-19… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »