Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-04, 16:00 Autor: Bogusław Kalisz

Ferie 2021 dla wszystkich w jednym terminie. Rząd złagodził obostrzenia sanitarne dla najmłodszych

Górka "Kaśka" w Strzelcach Opolskich [fot. Paula Hołubowicz]
Górka "Kaśka" w Strzelcach Opolskich [fot. Paula Hołubowicz]
Ferie bez nudy foto:MEN/facebook
Ferie bez nudy foto:MEN/facebook
Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dzisiaj (4.01) ferie. W tym roku nie ma jednak zimowisk, zamknięte są stoki narciarskie i lodowiska, a przerwa od szkoły odbywa się w jednym terminie dla wszystkich województw. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem półkolonie mogą być organizowane dla uczniów klas I-IV w mniejszych grupach i tylko na terenie konkretnej placówki.
Największe polskie muzea czy biblioteki przygotowały dla uczniów atrakcje online. To np. wirtualne zwiedzanie, muzyczne warsztaty lub czytanie bajek.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od jutra (5.01) zostaną złagodzone ograniczenia sanitarne dotyczące przebywania dzieci na wolnym powietrzu w godzinach 8-16.00. Będą mogły one wychodzić z domu bez konieczności nadzoru dorosłego opiekuna.

Ferie w całym kraju trwają do 17 stycznia. Dopiero wtedy prawdopodobnie do nauki stacjonarnej będą mogli wrócić uczniowie z klas 1-3, starsi będą nadal uczyć się online.
ferie 2021

Zobacz także

2021-02-11, godz. 15:30, RTT - artykuły Miało być wsparcie, jest konflikt [INTERWENCJA] Teraz w magazynie temat charytatywnego koncertu, z którego dochód nie trafił do bohaterki muzycznego spotkania. Ta sprawa sięga czerwca 2018 roku. W Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano charytatywny koncert Moc Muzyki Fest, w czasie którego… » więcej 2021-02-11, godz. 15:30, RTT - artykuły 112 świętuje. Dyspozytorzy na brak pracy nie narzekają Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego dziennie przyjmuje nawet 200 zgłoszeń. To od jego poświęcenia, opanowania i odpowiedniego poprowadzenia rozmowy ze zgłaszającym często zależy ludzkie życie. Dziś (11.02) obchodzimy Europejski… » więcej 2021-02-10, godz. 17:30, RTT - artykuły Te remonty to fuszerki [INTERWENCJA] Mieszkańcy bloku przy ul Bałuckiego 4 w Głubczycach skarżą się, że mimo niedawnego remontu stan techniczny obiektu pozostawia wiele do życzenia. Zgłaszają również sporo uwag do zarządcy, który ich zdaniem nie w pełni wywiązuje… » więcej 2021-02-10, godz. 15:25, RTT - artykuły Nowy SOR w USK już gotowy. Większa przestrzeń, większy komfort, nowe rozwiązania Ma 500 m2 kwadratowych więcej, dodatkowych 16 łóżek, wyodrębnione sale z monitoringiem, salę do intensywnej terapii, czy też nowoczesny sprzęt medyczny. Po niecałych dwóch latach zakończyła się przebudowa Szpitalnego Oddziału… » więcej 2021-02-09, godz. 16:00, RTT - artykuły Piłka amatorska wraca na treningi Od 12 lutego, zgodnie z decyzjami rządu, do uprawiania sportu na wolnym powietrzu będą mogli wrócić amatorzy. Dotyczy to również większości piłkarskich drużyn. Te amatorskie i półamatorskie od 28 grudnia ubiegłego roku miały… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »