Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-01-04, 16:00 Autor: Bogusław Kalisz

Ferie 2021 dla wszystkich w jednym terminie. Rząd złagodził obostrzenia sanitarne dla najmłodszych

Górka "Kaśka" w Strzelcach Opolskich [fot. Paula Hołubowicz]
Górka "Kaśka" w Strzelcach Opolskich [fot. Paula Hołubowicz]
Ferie bez nudy foto:MEN/facebook
Ferie bez nudy foto:MEN/facebook
Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dzisiaj (4.01) ferie. W tym roku nie ma jednak zimowisk, zamknięte są stoki narciarskie i lodowiska, a przerwa od szkoły odbywa się w jednym terminie dla wszystkich województw. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem półkolonie mogą być organizowane dla uczniów klas I-IV w mniejszych grupach i tylko na terenie konkretnej placówki.
Największe polskie muzea czy biblioteki przygotowały dla uczniów atrakcje online. To np. wirtualne zwiedzanie, muzyczne warsztaty lub czytanie bajek.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od jutra (5.01) zostaną złagodzone ograniczenia sanitarne dotyczące przebywania dzieci na wolnym powietrzu w godzinach 8-16.00. Będą mogły one wychodzić z domu bez konieczności nadzoru dorosłego opiekuna.

Ferie w całym kraju trwają do 17 stycznia. Dopiero wtedy prawdopodobnie do nauki stacjonarnej będą mogli wrócić uczniowie z klas 1-3, starsi będą nadal uczyć się online.
ferie 2021

Zobacz także

2021-02-18, godz. 20:15, RTT - artykuły Smak i tradycja. Kolejne regionalne potrawy z certyfikatem dziedzictwa kulinarnego Syrop z płatków róży stulistnej, sernik opolski czy roladka z karpia na puree z kalafiora - między innymi te potrawy i produkty pochodzące z Opolszczyzny zostały wyróżnione certyfikatem dziedzictwa kulinarnego. Dziś (18.02) odebrali… » więcej 2021-02-18, godz. 14:08, RTT - artykuły Co kryją strzeleckie piramidy na pl. Żeromskiego, które wkrótce znikną z krajobrazu miasta? Strzelce Opolskie są znane m.in. z pięknego parku w stylu angielskim, dwóch zakładów karnych oraz piramid znajdujących się w ścisłym centrum - na pl. Stefana Żeromskiego. Plac ten niedługo ma przejść rewitalizację. Co się stanie… » więcej 2021-02-17, godz. 19:15, RTT - artykuły Wielkie koty - już niedługo w opolskim ZOO. Wybieg dla lwów i tygrysów gotowy Dziś (17.02) - Światowy Dzień Kota. W opolskim ZOO po blisko 25 latach już niedługo zamieszkają najwięksi i najniebezpieczniejsi przedstawiciele kotowatych - dwa lwy afrykańskie i tygrys syberyjski. » więcej 2021-02-17, godz. 14:46, RTT - artykuły Zbliża się odwilż. Czy topniejący śnieg może powodować lokalne podtopienia? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed odwilżą i związanymi z nią podtopieniami. » więcej 2021-02-16, godz. 19:00, RTT - artykuły Wydłuża się lista powikłań u pacjentów po COVID-19 Problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zaburzenia koncentracji i zaniki pamięci - najczęściej towarzyszą chorobie COVID-19. Medycy obserwują coraz więcej dolegliwości, jakie występują u pacjentów po COVID-19, którzy zgłaszają… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »