Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-18, 21:15 Autor: Marzena Śmierciak

Szopka bożonarodzeniowa w opolskich Szczepanowicach w budowie. Jak będzie wyglądać w czasach pandemii?

Trwa budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot.M.Matuszkiewicz]
Pandemia ich nie zatrzymała. Grupa parafian w opolskich Szczepanowicach po raz 22. buduje największą szopkę bożonarodzeniową w regionie przy kościele św. Józefa.
W tym roku szopka będzie stworzona nieco inaczej. Nie będzie można w niej dostrzec zwierząt, czy tak jak w ubiegłym roku wielu osób związanych z Opolem. Parafia postanowiła skupić się na głównym ołtarzu i postaci świętego Józefa. Szopka będzie dostępna dla wszystkich.

A jak postępują pracę i co będzie można podziwiać? To sprawdziła nasza reporterka Monika Matuszkiewicz.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2021-01-28, godz. 06:58, RTT - artykuły Cichy zabójca wciąż groźny. Czujnik czadu za 50 złotych może uratować życie Jest niewidoczny, nie ma smaku oraz zapachu - mowa o czadzie, zwanym cichym zabójcą. » więcej 2021-01-26, godz. 15:53, RTT - artykuły Zmiany, zmiany, zmiany, czyli roszady w samorządzie województwa. Ale nie wszystko jeszcze pewne Roman Kolek odwołany ze stanowiska wicemarszałka. Nadal nie powołano jego następcy, są wątpliwości prawne. » więcej 2021-01-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Ruszyły szczepienia populacyjne. "Ciesze się, przynajmniej będę spokojniejsza" Zgodnie z planami od samego rana w całym kraju ruszyły szczepienia dla seniorów. Szczepionki powinny trafić do prawie sześciu tysięcy punktów w Polsce. » więcej 2021-01-22, godz. 18:00, RTT - artykuły "Dzieci, które siedzą w domu uwsteczniają się". Szkoła specjalna w Opolu otwarta dla uczniów z niepełnosprawnościami Tydzień temu do szkół powrócili uczniowie klas 1-3 szkół podtawowych. Jednak w niektórych placówkach w naszym regionie nauka stacjonarna od 1 września trwa w tradycyjnej formie bez przerw. Tak jest w przypadku szkół specjalnych. » więcej 2021-01-22, godz. 14:50, RTT - artykuły Ruszyły zapisy na szczepienia seniorów 70+. Jak rejestracja przebiega w regionie? Dziś (22.01) o godzinie 6:00 ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 70. roku życia. Rejestrować można się m.in. internetowo lub telefonicznie. Sporo seniorów wybrało się osobiście do opolskich przychodni… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »