Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-18, 10:27 Autor: Marzena Śmierciak

Na ruchliwej drodze krajowej w Lubszy pojawi się sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. Mieszkańcy woleliby obwodnicę

Sygnalizacja w Lubszy czeka na uruchomienie [fot. Daniel Klimczak]
Sygnalizacja w Lubszy czeka na uruchomienie [fot. Daniel Klimczak]
Zamiast obwodnicy, będzie sygnalizacja świetlna na jednym z przejść dla pieszych w Lubszy. Zarządca drogi chce w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, którzy od wielu miesięcy zwracają uwagę na problem dużego natężenia ruchu na krajowej "39" przebiegającej przez miejscowość.
Ich zdaniem, rozwiązaniem jest budowa obwodnicy Brzegu w taki sposób, by ominęła ona także Lubszę, jednak plany dotyczące inwestycji nie zakładają budowy obejścia tej wsi.

Decyzji nie zmieniły także liczne blokady organizowane na drodze przez mieszkańców. Może jednak nowe rozwiązanie w postaci sygnalizacji okażą się wystarczające? O to pytał nasz reporter Daniel Klimczak.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Klub Seniora w Popielowie. Kosztował prawie 200 tys. złotych Jest nowoczesny i przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W gminie Popielów powstał pierwszy klub seniora. Ośrodek mieści się w Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Inwestycja… » więcej 2021-02-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Opole - Malinka potrzebuje nowej szkoły podstawowej Coraz więcej bloków, domów i mieszkańców. Dzielnica Malinka w Opolu rozrasta się w błyskawicznym tempie. Sklepy są, będzie przedszkole, są też przychodnie i siłownie. Wydaje się, że jest wszystko, a jednak czegoś brakuje. Dzielnica… » więcej 2021-02-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Luzowanie obostrzeń sanitarnych w galeriach handlowych. Zniknęły godziny dla seniorów Od dziś (1.02) w reżimie sanitarnym ponownie otwarte zostały wszystkie sklepy w centrach handlowych, a dla zwiedzających udostępniono galerie sztuki i muzea. Zniesiono także godziny dla seniorów. Dzieci klas 1-3 uczą się stacjonarnie… » więcej 2021-02-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Strzelce Opolskie: handlowali danymi wrażliwymi, aby dorobić na ubezpieczeniach Były policjant i dwóch wychowawców z ośrodka dla trudnej młodzieży zostało skazanych za udostępnianie i wykorzystywanie danych ofiar wypadków. Proceder trwał dwa lata. Poszkodowanych jest 2 tysiące osób, których dane udostępniono… » więcej 2021-01-29, godz. 16:05, RTT - artykuły Opole Wschodnie - kolejny etap prac. Betonowanie konstrukcji tunelu Dzisiaj (29.01) z samego rana rozpoczęto kolejny etap w rejonie budowanego centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »