Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-16, 15:26 Autor: Marzena Śmierciak

Koronawiurs wciąż groźny. Zmieniające się statystyki nie powinny usypiać naszej czujności

Tłumy Opolan przed ślizgawką [fot. archiwum prywatne]
Tłumy Opolan przed ślizgawką [fot. archiwum prywatne]
Pandemia koronawirusa trwa. Choć od kilku dni nie ma drastycznego wzrostu zakażeń, to wciąż jest duża liczba zgonów. Mimo to wielu ludzi jakby pozwoliło sobie na rozluźnienie.
Przykład: lodowisko Toropol w Opolu, gdzie w kolejce przed kasą za biletem na ślizgawkę w jednym pomieszczeniu ustawa się czasem i nawet około 70 osób. Sprawdziliśmy, czy jednostka miejska ma zamiar coś z tym zrobić i jak takie zatłoczenie oraz tego rodzaju sytuacje mogą wpłynąć na epidemię.

Dodajmy, po rozmowie z naszą reporterką Moniką Matuszkiewicz rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformował, że liczba osób mogących uczestniczyć w ślizgawkach zmniejszyła się ze 100 do 50.
Posłuchaj materiału Moniki Matuszkiewicz

Zobacz także

2021-01-28, godz. 16:03, RTT - artykuły "Takich ośrodków powinno być w Polsce więcej". Prezydent Andrzej Duda w Głuchołazach Ta wizyta miała charakter gospodarski. Dzisiaj (28.01) prezydent Andrzej Duda przyjechał na Opolszczyznę, konkretnie do Głuchołaz, do tamtejszego szpitala MSWiA, gdzie - przypomnijmy - realizowany jest pilotażowy program rehabilitacji… » więcej 2021-01-28, godz. 06:58, RTT - artykuły Cichy zabójca wciąż groźny. Czujnik czadu za 50 złotych może uratować życie Jest niewidoczny, nie ma smaku oraz zapachu - mowa o czadzie, zwanym cichym zabójcą. » więcej 2021-01-26, godz. 15:53, RTT - artykuły Zmiany, zmiany, zmiany, czyli roszady w samorządzie województwa. Ale nie wszystko jeszcze pewne Roman Kolek odwołany ze stanowiska wicemarszałka. Nadal nie powołano jego następcy, są wątpliwości prawne. » więcej 2021-01-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Ruszyły szczepienia populacyjne. "Ciesze się, przynajmniej będę spokojniejsza" Zgodnie z planami od samego rana w całym kraju ruszyły szczepienia dla seniorów. Szczepionki powinny trafić do prawie sześciu tysięcy punktów w Polsce. » więcej 2021-01-22, godz. 18:00, RTT - artykuły "Dzieci, które siedzą w domu uwsteczniają się". Szkoła specjalna w Opolu otwarta dla uczniów z niepełnosprawnościami Tydzień temu do szkół powrócili uczniowie klas 1-3 szkół podtawowych. Jednak w niektórych placówkach w naszym regionie nauka stacjonarna od 1 września trwa w tradycyjnej formie bez przerw. Tak jest w przypadku szkół specjalnych. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »