Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2020-12-11, 15:30 Autor: Cezary Puzyna

Koniec problemów dla mieszkańców Praszki coraz bliżej. Za dwa lata miasto ominie obwodnica

Archiwum - obwodnica Niemodlina na półmetku [fot.P.Wójtowicz]
Archiwum - obwodnica Niemodlina na półmetku [fot.P.Wójtowicz]
ZRID podpisany, czyli inwestycja może ruszać. Na Opolszczyźnie kolejna miejscowość będzie miała swoją obwodnicę. Dzisiaj wojewoda podpisał zgodę na realizację inwestycji drogowej w gminie Praszka a chodzi właśnie o budowę obwodnicy.
Dwie drogi w trakcie realizacji, kilka inwestycji w planach - tak w dużym skrócie wygląda plac budowy obwodnic na Opolszczyźnie. Powstaje obejście Niemodlina i Kędzierzyna-Koźla, a na liście miejscowości, które w przyszłości odetchną od ruchu w centrum są między innymi Brzeg czy Prudnik, ale także Praszka.
Obwodnica Praszki

Zobacz także

2021-01-13, godz. 16:00, RTT - artykuły Nie dla zmian w oświacie w gminie Ozimek! Rodzice i nauczyciele dwóch szkół - w Antoniowie i Ozimku, nie zgadzają się z pomysłem władz gminy dotyczących zmian w strukturze oświaty. Chodzi o planowane powstanie centralnego ośrodka w PSP numer 3. » więcej 2021-01-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Dom Nadziei dla potrzebujących działa, także w pandemii Zima i dodatkowo pandemia - to podwójnie trudny czas dla osób bezdomnych i potrzebujących. Wolontariusze Domu Nadziei w Opolu codziennie przygotowują ciepłe śniadania i obiady. » więcej 2021-01-12, godz. 15:45, RTT - artykuły LIFE dla lepszego powietrza. Szczegóły programu Województwo opolskie rozpoczyna diagnostykę złego stanu powietrza. Zdefiniować przyczyny ma pomóc prowadzony w ramach europejskiego programu LIFE projekt „Wdrożenie systemu zarzadzania jakością powietrza w samorządach województwa… » więcej 2021-01-11, godz. 16:00, RTT - artykuły Gdzie ta bestia!? Czy jest szansa na białe ferie na Opolszczyźnie? Czy 'bestia ze wschodu' dotrze na Opolszczyznę? Według synoptyków z IMGW we Wrocławiu niestety nie. Mają pojawić się minusowe temperatury w nocy i opady śniegu w dzień, ale nie wskazują one na wystąpienie u nas wyżu syberyjski… » więcej 2021-01-11, godz. 15:50, RTT - artykuły Gdzie praca wre, konieczne zmiany. Nowa organizacja ruchu przy 1 Maja w Opolu Uwaga kierowcy. Od godziny 12.00 zmieniła się organizacja ruchu w rejonie budowanego centrum przesiadkowego Opole Główne, na ulicy 1 Maja. Zmiany obowiązują na odcinku od ulicy Kołłątaja do ulicy Reymonta. Ten fragment drogi jest… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »