Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-25, 21:45 Autor: Marzena Śmierciak

Klienci odwołują rezerwacje, choć mają dość siedzenia w domach. Święta i ferie w górach pod dużym znakiem zapytania

Góry Opawskie [fot.B.Kalisz]
Góry Opawskie [fot.B.Kalisz]
Ośrodki wypoczynkowe w Górach Opawskich na Opolszczyźnie przygotowywały się do przyjmowania gości na Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra, a już po Nowym Roku na przyjezdnych z pierwszych województw, które miały rozpocząć ferie.
Przypomnijmy, hotele i ośrodki pozostają dostępne jedynie dla osób podróżujących służbowo. Informacja o jednym terminie ferii dla wszystkich regionów i prośba o niewyjeżdżanie, to kolejny cios dla branży hotelarskiej, która teraz jest zmuszona odwoływać dokonanych już rezerwacji.

Choć decyzją Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii w sezonie zimowym pozostaną otwarte stoki narciarskie, to brak możliwości noclegu także wpłynie na ilość osób korzystających ze stoków.
Posłuchaj relacji naszej reporterki Katarzyny Doros

Zobacz także

2021-01-15, godz. 16:00, RTT - artykuły Mochów od dziś pierwszym w diecezji opolskiej sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Kościół parafialny w Mochowie-Paulinach będzie pierwszym w diecezji opolskiej sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Dziś wchodzi w życie dekret biskupa Andrzeja Czai ustanawiający to wyróżnienie dla miejsca, gdzie w czasie potopu… » więcej 2021-01-15, godz. 15:30, RTT - artykuły Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Na początek szczepić będą mogli się seniorzy powyżej 80. roku życia Seniorzy powyżej 80. roku życia już mogą zapisać się na konkretny dzień, Pozostali Polacy - mogą zgłaszać chęć zaszczepienia przeciw COVID-19 i czekać na informację zwrotną. Ruszyła zmasowana akcja budowania odporności kr… » więcej 2021-01-14, godz. 16:00, RTT - artykuły Na wodach po sezonie. Był długi, ale nie "obfity" W końcu przyszedł mróz i śnieg, cieszą się dzieci, które mają teraz ferie. Ale cieszą się też żeglarze, którzy oficjalne zakończyli sezon nawigacyjny 2020. Dodajmy że wyjątkowo długi sezon. Jaki był? To sprawdza Agnieszka… » więcej 2021-01-13, godz. 16:00, RTT - artykuły Nie dla zmian w oświacie w gminie Ozimek! Rodzice i nauczyciele dwóch szkół - w Antoniowie i Ozimku, nie zgadzają się z pomysłem władz gminy dotyczących zmian w strukturze oświaty. Chodzi o planowane powstanie centralnego ośrodka w PSP numer 3. » więcej 2021-01-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Dom Nadziei dla potrzebujących działa, także w pandemii Zima i dodatkowo pandemia - to podwójnie trudny czas dla osób bezdomnych i potrzebujących. Wolontariusze Domu Nadziei w Opolu codziennie przygotowują ciepłe śniadania i obiady. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »