Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-06, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Znamy zwycięzców. Zakończyło się liczenie głosów na projekty budżetu obywatelskiego Opola

Budżet Obywatelski Opola 2021 [fot.bo.opole.pl]
Budżet Obywatelski Opola 2021 [fot.bo.opole.pl]
Ponad 10 tysięcy mieszkańców Opola zagłosowało w tegorocznej VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Łącznie na 16 projektów, w tym 15 dzielnicowych opolski ratusz przeznaczy blisko 4 miliony złotych.
Ponad 10 tysięcy mieszkańców Opola zagłosowało w tegorocznej VII edycji Budżetu Tylko w dzielnicy I nie zostanie zrealizowany żaden projekt, bo oddano zbyt małą ilość głosów. W puli rezerwowej zostało ponad milion 800 tysięcy złotych. A jakie projekty wygrały i uzyskały największą liczbę głosów? O tym Monika Matuszkiewicz.


Jak zapewnia nas Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza pieniądze przeznaczone na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego zostaną na nie przekazane. Wszystkie zwycięskie projekty otrzymają ustalone kwoty.
Zakończyło się liczenie głosów na projekty budżetu obywatelskiego Opola [Autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2021-01-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Dom Nadziei dla potrzebujących działa, także w pandemii Zima i dodatkowo pandemia - to podwójnie trudny czas dla osób bezdomnych i potrzebujących. Wolontariusze Domu Nadziei w Opolu codziennie przygotowują ciepłe śniadania i obiady. » więcej 2021-01-12, godz. 15:45, RTT - artykuły LIFE dla lepszego powietrza. Szczegóły programu Województwo opolskie rozpoczyna diagnostykę złego stanu powietrza. Zdefiniować przyczyny ma pomóc prowadzony w ramach europejskiego programu LIFE projekt „Wdrożenie systemu zarzadzania jakością powietrza w samorządach województwa… » więcej 2021-01-11, godz. 16:00, RTT - artykuły Gdzie ta bestia!? Czy jest szansa na białe ferie na Opolszczyźnie? Czy 'bestia ze wschodu' dotrze na Opolszczyznę? Według synoptyków z IMGW we Wrocławiu niestety nie. Mają pojawić się minusowe temperatury w nocy i opady śniegu w dzień, ale nie wskazują one na wystąpienie u nas wyżu syberyjski… » więcej 2021-01-11, godz. 15:50, RTT - artykuły Gdzie praca wre, konieczne zmiany. Nowa organizacja ruchu przy 1 Maja w Opolu Uwaga kierowcy. Od godziny 12.00 zmieniła się organizacja ruchu w rejonie budowanego centrum przesiadkowego Opole Główne, na ulicy 1 Maja. Zmiany obowiązują na odcinku od ulicy Kołłątaja do ulicy Reymonta. Ten fragment drogi jest… » więcej 2021-01-11, godz. 15:30, RTT - artykuły Nauczyciele w kolejce do testów. Ruszyła akcja badań Ruszyły masowe testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz pracowników administracyjnych. Na Opolszczyźnie przygotowano 32 czasowe i jeden stały punkty wymazowe, dedykowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »