Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-05, 14:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

NFZ kontroluje opolskie przychodnie

Przychodnia lekarska - zdjęcie ilustrujące [fot. Daria Placek]
Przychodnia lekarska - zdjęcie ilustrujące [fot. Daria Placek]
Od kilku miesięcy przychodnie zmieniły zasady przyjmowania pacjentów. Nie można już bezpośrednio przyjść do rejestracji i zapisać się do lekarza.
Trzeba najpierw wykonać telefon i umówić się na teleporadę, a dopiero potem, jeśli jest taka konieczność przyjść do lekarza. NFZ od kilku dni kontroluje przychodnie i ich działalność w okresie pandemii. Główną nieprawidłowością jaka najczęściej się pojawiała to trudność w uzyskaniu połączenia z rejestracją. Szczegóły w materiale Moniki Matuszkiewicz.

Dodajmy, że każdy pacjent, który ma jakiekolwiek zastrzeżenia, co do funkcjonowania danej przychodni może to zgłosić dzwoniąc na infolinię NFZ pod numer telefonu: 800 190 590.
NFZ kontroluje opolskie przychodnie [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2021-01-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Od dziś skierowania na konsultację medyczną lub badanie są wystawiane tylko w formie elektronicznej Od dziś skierowania na konsultację medyczną lub badanie są wystawiane tylko w formie elektronicznej. To kolejny etap cyfryzacji służby zdrowia po e-zwolnieniach i e-receptach. Jak to działa? Lekarz wprowadzi dane pacjenta do systemu… » więcej 2021-01-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Zbiornik w Raciborzu powinien wcześniej piętrzyć wodę - apelują samorządowcy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Zbiornik w Raciborzu będzie przejmował wodę z Odry przy mniejszych przepływach. W Ministerstwie Infrastruktury trwają pracę, żeby nie powtórzyła się sytuacja z września ubiegłego roku, gdy zalaniem zagrożony był szpital covidowy… » więcej 2021-01-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Po wypadku w szybie windy na osiedlu AK spółdzielnia wstrzymała remont dźwigów Po tragicznym wypadku w bloku na osiedlu Armii Krajowej Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu wstrzymała dalsze prace związane z wymianą wind. Ich rozpoczęcie nastąpi dopiero po zakończeniu śledztwa, prowadzonego przez policję i inspekcję… » więcej 2021-01-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Protest w sprawie budowy obwodnicy Praszki. Mieszkańcy Skotnicy obawiają się hałasu Część mieszkańców Skotnicy martwi się o spokój i ciszę po wybudowaniu obwodnicy Praszki. 13-kilometrowa trasa ma wyprowadzić z miasta 5 tysięcy pojazdów każdej doby. Obwodnica będzie przebiegać przez środek Skotnicy, bo choć… » więcej 2021-01-05, godz. 16:00, RTT - artykuły Straż miejska "nieosiągalna". Z powodu koronawirusa realizuje zadania zlecone przez policję Straż miejska nie przyjmuje zgłoszeń - skarży się mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. - Przyjmujemy zgłoszenia, ale nie zawsze mamy wolne patrole, bo wykonujemy polecenia policji - odpowiadają strażnicy miejscy. Zmiany w dysponowaniu… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »