Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-10-29, 10:00 Autor: Marzena Śmierciak

Dron sprawdzi, co wylatuje z kominów mieszkańców Namysłowa

Dron analizujący dym z komina [fot. UM Poznań]
Dron analizujący dym z komina [fot. UM Poznań]
Namysłów będzie jeszcze dokładniej kontrolować jakość powietrza. Pomóc ma w tym dron, który zakupiono w ramach budżetu obywatelskiego.
Maszyna będzie w stanie pobierać próbki spalin wydobywających się bezpośrednio z poszczególnych kominów. Dzięki temu możliwe będzie dotarcie do osób, które spalają w piecach niedozwolone materiały i dalsza edukacja w tym zakresie.

Bezzałogowy statek powietrzny ma także pomagać w wielu innych czynnościach, takich jak na przykład poszukiwania zaginionych. A do czego jeszcze mogą być wykorzystywane drony? Między innymi o to pytał Daniel Klimczak.
Posłuchaj

Zobacz także

2020-11-24, godz. 15:17, RTT - artykuły Koronawirus dotyka opolskie parafie. W ostatnią niedzielę zmarło trzech duchownych Koronawirus nie wybiera. Diecezja Opolska poinformowała o śmierci 9 księży w tym miesiącu. Tylko w niedzielę (22.11) zmarło trzech duszpasterzy. » więcej 2020-11-23, godz. 22:00, RTT - artykuły "Prace idą zgodnie z harmonogramem". Za kilka dni szpital tymczasowy w CWK w Opolu będzie gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów z COVID-19 Najpóźniej w sobotę (28.11) mają zakończyć się prace związane z przygotowaniem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu i przekształceniem tego obiektu w szpital tymczasowy. » więcej 2020-11-23, godz. 19:30, RTT - artykuły Osocze na wagę złota. Ozdrowieńcy mogą pomóc innym pacjentom z COVID-19 Osocze ozdrowieńców jest teraz równie cenne co krew honorowych dawców. Dzisiaj (23.11) przed południem Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, zgłosił się w tym celu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa… » więcej 2020-11-23, godz. 16:27, RTT - artykuły Potrzebujący nie pozostaną bez pomocy. Pandemia nie wstrzymała akcji "Szlachetna Paczka" Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach lub o zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć w tym roku zgłosiło się mniej wolontariuszy, a w dobie pandemii trudniej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:15, RTT - artykuły Półtora tysiąca pojemników z nieznaną substancją w opuszczonych halach w Kędzierzynie-Koźlu To zgłoszenie do straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło wczoraj po południu. Poinformowano o drażniącym zapachu unoszącym się w rejonie hal magazynowych przy ulicy Chełmońskiego. Na miejscu znaleziono pojemniki z nieznaną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***