Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-10-23, 15:00 Autor: Bogusław Kalisz

Koronawirus: nowe obostrzenia dotyczące nauki, gastronomii. Apel do seniorów, aby pozostali w domach. Ruch na opolskich cmentarzach

KPRM - nowe obostrzenia
KPRM - nowe obostrzenia
Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
Szkoła [fot.M.Matuszkiewicz]
Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z drugą, większą falą zakażeń koronawirusem w Polsce. Od soboty (24.10) cały kraj znajdzie się w strefie czerwonej, na naukę zdalną zostaną wysłani w przyszłym tygodniu uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, ograniczona zostanie działalność gastronomii. Premier zaapelował do seniorów powyżej 70 roku życie o nie wychodzenie z domów.
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych, aby przerwać transmisję koronawirusa. Podkreślił, że efekty wprowadzania obostrzeń mogą przyjść po 10-14 dniach, więc musimy w cierpliwy sposób dostosować się do tych rygorów.

Czy długo poczekamy na planowy zabieg? Jak sytuacja związana z rozwijającą się pandemią wpłynęła na kadrę medyczną i jakie są możliwości, aby zabezpieczyć jej ewentualne braki? Czy system w walce z koronawirusem jest skuteczny i co należy w nim poprawić? O tym jak w czasie jesiennej fali pandemii COVID-19 radzi sobie największa lecznica w regionie, czyli Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, z dyrektorem placówki Dariuszem Maderą rozmawiał Mariusz Chałupnik. 

Mieszkańcy regionu ruszyli porządkować groby bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. Swoją decyzję argumentują obawami związanymi z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 i apelem o niegromadzenie się tłumnie na cmentarzach. Wielu z nich deklaruje pozostanie w domu 1 listopada.
Mateusz Morawiecki
zdalna nauka w podstawówkach
Marisz Chałupnik rozmawia z Dariuszem Maderą dyrektorem USK w Opolu
odwiedzamy groby bliskich w systemie DDM

Zobacz także

2020-11-27, godz. 19:30, RTT - artykuły Kolejny miesiąc w pandemii koronawirusa. "Fala jesienna zdecydowanie cięższa" Lekarze ze szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu od 16 marca są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Jako pierwsi w regionie musieli natychmiast przystosować się do nowej rzeczywistości i nabywać kolejne umiejętności… » więcej 2020-11-27, godz. 15:19, RTT - artykuły W Kędzierzynie-Koźlu powstanie most na łączniku do nowej obwodnicy północnej miasta nad Kanałem Gliwickim i Kłodnicą Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta ponad 80 milionów złotych i będzie możliwa dzięki pieniądzom z rządowego programu 'Mosty dla Regionów'. » więcej 2020-11-27, godz. 12:07, RTT - artykuły Głogówek bez dotacji na remont miejscowego zamku Gmina Głogówek nie otrzyma kilkunastu milionów złotych dotacji. Pretensje o to samorządowcy mają do wojewódzkiego konserwatora zabytków. Twierdzą, że jego opinia przyczyniła się do fiaska ich starań. » więcej 2020-11-27, godz. 08:25, RTT - artykuły Akcja "Pomocovi(d)". Zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla pacjentów w opolskich szpitalach Nauczyciele ze szkoły numer 2 w Niemodlinie postanowili pomóc pacjentom 'covidowym', którzy przebywają w opolskich szpitalach. Od miesiąca zbierają dla nich najpotrzebniejsze artykuły, które są niezbędne do codziennego funkcjono… » więcej 2020-11-26, godz. 15:04, RTT - artykuły Jaka będzie lokalizacja basenu odkrytego w Brzegu? Gorąca dyskusja na sesji Mimo, że za oknami robi się coraz zimniej, obrady brzeskiej rady miasta podgrzała dziś (26.11) dyskusja o letnim basenie. Choć mieszkańcy od lat nie są zgodni co do tego, który z pomysłów należy realizować, grupa radnych złożyła… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »