Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-10-02, 14:43 Autor: Marzena Śmierciak

Twórczość artystyczna pomaga pacjentom z zaburzeniami psychicznymi w ich chorobie, jak i podczas pandemii

Wystawa prac osób z zaburzeniami psychicznymi w UMWO [fot. Witold Wośtak]
Wystawa prac osób z zaburzeniami psychicznymi w UMWO [fot. Witold Wośtak]
Wystawa prac osób z zaburzeniami psychicznymi w UMWO [fot. Witold Wośtak]
Wystawa prac osób z zaburzeniami psychicznymi w UMWO [fot. Witold Wośtak]
Osoby z problemami psychicznymi pokazały, jak widzą świat. Wystawa prezentowana od wczoraj (01.10) w holu urzędu marszałkowskiego to rysunki i obrazy pacjentów dwóch opolskich szpitali specjalistycznych.
Uczestnicy warsztatów mieli dowolność tematów, ale na większości prac widać mniejsze lub większe nawiązanie do epidemii koronawirusa.

Nasz reporter Witold Wośtak rozmawiał na wernisażu z dyrektorem szpitali oraz specjalistkami od terapii zajęciowej.
Posłuchaj

Zobacz także

2020-11-04, godz. 15:00, RTT - artykuły W CWK w Opolu powstaje szpital tymczasowy. Dla chorych na COVID-19 przygotowano 150 łóżek W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu powstaje szpital tymczasowy. Przygotowanych zostanie 150 łózek, w tym 38 na OIOM-e. Placówka rozpocznie działalność pod koniec miesiąca. Wojewoda opolski poinformował dzisiaj (4.11), że… » więcej 2020-11-04, godz. 15:00, RTT - artykuły Koronawirus w DPS w Prudniku. Placówka odcięta od świata Zakażenie koronawirusem wykryto podczas rutynowych, okresowych testów u pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Obiekt został odizolowany od świata zewnętrznego. 10-dniowej izolacji poddanych zostało także 15 jej pracowników… » więcej 2020-11-03, godz. 19:45, RTT - artykuły Militarne wsparcie w walce z koronawiursem Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z jednostki w Brzegu pomagają w przyszpitalnym namiocie przed Szpitalnym Odziałem Ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Tam odbywa się tzw. triaż, czyli selekcja pacjentów zgłaszających… » więcej 2020-11-03, godz. 14:56, RTT - artykuły Gastroprotest w Opolu i innych miastach w kraju. "Chcemy racjonalnych decyzji" We wszystkich miastach wojewódzkich, w tym także w Opolu przedstawiciele branży gastronomicznej zorganizowali #Gastroprotest. Ma on związek z obostrzeniami, jakie rząd wprowadził 24 października, kiedy to zamknięto lokale, dopuszczając… » więcej 2020-11-02, godz. 17:16, RTT - artykuły Bartłomiej Przedwojewski z Głuchołaz najlepszym biegaczem górskim na świecie Pochodzący z Głuchołaz Bartłomiej Przedwojewski, w przenośni, ale i dosłownie, osiągnął szczyt. Opolanin, który obecnie mieszka we Wrocławiu, zwyciężył w Golden Trail Championship, czyli najbardziej prestiżowe zawody świata… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »