Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-10-01, 19:00 Autor: Marzena Śmierciak

Specjaliści apelują, aby pacjenci w pandemii nie ignorowali niepokojących objawów innych chorób i nie odraczali zabiegów

Lekarz © (fot. sxc.hu)
Lekarz © (fot. sxc.hu)
W piewrszych tygodniach epidemii koronawirusa w Polsce spadła wykrywalność chorób nowotworowych. Problem dotyczy także okulistyki i kardiologii.
Choć sytuacja się poprawia, opolscy lekarze zauważają, że wciąż wielu pacjentów zwleka z przyjściem na planowany zabieg ze strachu przed koronawirusem.

Opolska onkologia i Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu apelują, by nie odkładać leczenia na później. Zapewniają przy tym, że placówki są przygotowane do bezpiecznej terapii.
Posłuchaj relacji Katarzyny Doros

Zobacz także

2020-12-14, godz. 15:05, RTT - artykuły "Tylko to może zastopować pandemię". Opolskie przygotowania do szczepień przeciwko Sars-CoV-2 Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył nabór placówek POZ, które będą mogły szczepić przeciw koronawirusowi. Wykaz takich miejsc poznamy 17 grudnia. » więcej 2020-12-11, godz. 15:30, RTT - artykuły Koniec problemów dla mieszkańców Praszki coraz bliżej. Za dwa lata miasto ominie obwodnica ZRID podpisany, czyli inwestycja może ruszać. Na Opolszczyźnie kolejna miejscowość będzie miała swoją obwodnicę. Dzisiaj wojewoda podpisał zgodę na realizację inwestycji drogowej w gminie Praszka a chodzi właśnie o budowę o… » więcej 2020-12-11, godz. 15:15, RTT - artykuły Herby czy nie herb? Kolonowskie ma problem heraldyczny Tarcza podzielona na połowę. Na jednej - niebieskiej, jest żółty orzeł piastowski, na zielonej symboliczny rysunek choinki i budynku hutniczego. Tak wygląda używany od prawie 40 lat herb gminy Kolonowskie. Teraz okazało się, że… » więcej 2020-12-10, godz. 15:30, RTT - artykuły Rozpoczął się proces przywracania normalnej działalności szpitali na Opolszczyźnie Na konferencji prasowej wojewoda Adrian Czubak mówił o sześciu etapach 'odmrażania' szpitali, a doprecyzował dwa pierwsze, które - według scenariusza na dziś - potrwają około miesiąca. » więcej 2020-12-10, godz. 15:15, RTT - artykuły Osocze ozdrowieńców. Czy dawcy z Nysy muszą jeździć do Opola? Specjaliści nie mają wątpliwości - osocze ozdrowieńców pomaga chorym na COVID-19. Osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem coraz częściej słyszą apele o oddawanie osocza. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »