Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-09-18, 15:15 Autor: Cezary Puzyna

Powiat kluczborski w strefie czerwonej, głubczycki - w żółtej. Co to oznacza dla mieszkańców?

Władze powiatu głubczyckiego apelują o stosowanie się do zasad. [fot. KB]
Władze powiatu głubczyckiego apelują o stosowanie się do zasad. [fot. KB]
Dwa opolskie powiaty znalazły się na nowej ministerialnej liście stref o wzmożonym rygorze epidemicznym. Powiat kluczborski znalazł się w czerwonej strefie, powiat głubczycki w żółtej. Od jutra (19.09) wprowadzone zostaną tam dodatkowe obostrzenia.
Dzisiaj w Kluczborku zebrał się powiatowy zespół zarządzania kryzysowego. Samorządowcy nie są zadowoleni, bo w całym powiecie jest 50 kilka aktywnych przypadków koronawirusa, ale niemal wszystkie dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Gierałcicach. Jednostka została zupełnie odizolowana. Zastosowano koszarowy system pracy, więc pracownicy mieszkają w DPS-ie, a zmieniają się co 10 dni.

W związku z wpisaniem powiatu na listę czerwoną odwołano część imprez sportowych, a mecze zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Limit osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych - maksymalnie sto osób, mniej ćwiczących na siłowniach, a podczas wystaw, kongresów czy targów jedna osoba na 4 metry kwadratowe. W kinach może być 25 procent publiczności - to reguły, które muszą stosować mieszkańcy tzw. żółtych stref - do której trafił powiat głubczycki.
Kluczbork w strefie czerwonej
Głubczyce w strefie żółtej

Zobacz także

2020-10-21, godz. 15:00, RTT - artykuły "Zostań w domu". Jesienna pomoc seniorom w dobie pandemii koronawirusa Na pomoc seniorom - w trakcie drugiej fali zakażeń koronawirusem - po raz kolejny ruszyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinnie, dzielnicowi wolontariusze oraz harcerze. Robią zakupy, dostarczają ciepłe posiłki, wpadają na… » więcej 2020-10-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Szokujące podwyżki za śmieci na terenie ROD Odra w Opolu Ponad 500 złotych za użytkowanie działki? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią teren w Rodzinnych Ogrodach Działkowych 'Odra' w Opolu. Powód... Lawinowy wzrost opłat za śmieci. Stawki wzrosły… » więcej 2020-10-20, godz. 15:00, RTT - artykuły "Brakuje komputerów do nauki zdalnej". Dyrektorzy szkół o problemach w szkołach 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Chodzi o pomoc tym uczniom, którzy w czasie przejścia szkół… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00, RTT - artykuły Koronawirus: zdalna lub hybrydowa nauka w szkołach średnich Od dzisiaj (19.10) zmiana systemu nauczania w szkołach średnich. W strefach żółtych placówki pracują w systemie hybrydowym, a w strefie czerwonej przeszły na tryb zdalny. W stolicy regionu dyrektorzy szkół sami ustalali, które klasy… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00, RTT - artykuły Miłośnicy gór, trekkingu i wspinaczki spotkali się na 9. Opolskim Festiwalu Gór Za nami IX Opolski Festiwal Gór, który z powodu pandemii koronawirusa zorganizowano w opolskim amfiteatrze. To m.in. właśnie z powodu obostrzeń i zablokowanych wyjazdów możliwe było ściągnięcie do Opola postaci znanych ze zdobywania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***