Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-09-17, 15:15 Autor: Cezary Puzyna

Straż miejska w opolskich szkołach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Zajęcia ze strażą miejską [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia ze strażą miejską [fot.M.Matuszkiewicz]
To promocja transportu publicznego, ruchu pieszego i zachęcanie do korzystania z rowerów - trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło kampanii to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego".
W ramach tej akcji między innymi w opolskich szkołach odbywają spotkania ze strażnikami miejskimi. A tam przypominane są zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych, bezpieczne poruszanie się po poboczach i promowane są inne środki transportu niż samochód. Dzisiaj (17.09) strażnicy odwiedzili szkołę podstawową nr 26 w Opolu.

Ważnym dniem w całym tygodniu zrównoważonego transportu będzie wtorek - to dzień bez samochodu - w Opolu będziemy mogli sobie wtedy za darmo pojeździć miejskimi autobusami.

Natomiast w niedzielę (20.09) odbędzie się uroczyste otwarcie kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi. Wydarzeniu towarzyszyć będzie I Opolski Rajd Rowerowy oraz rodzinny piknik ze sportowymi atrakcjami.
Straż Miejska w szkole

Zobacz także

2020-10-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Most Groszowy w Opolu poszedł do remontu. Znikają kłódki zakochanych Ruszył remont Mostu Groszowego w Opolu, a wraz z nim od rana trwa usuwanie kłódek zakochanych, które wiele lat były wieszane na balustradach mostu. Były one nie tylko symbolem miłości, ale również atrakcją miasta. Jak zapewnia Miejski… » więcej 2020-10-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Rehabilitacja osób po COVID-19 w szpitalu MSWiA w Głuchołazach Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Głuchołazach, jako jedyny ośrodek w kraju, rozpoczął program pilotażowy rehabilitacji leczniczej po przebytej chorobie COVID-19. Program prowadzi m.in. prof… » więcej 2020-10-21, godz. 15:00, RTT - artykuły "Zostań w domu". Jesienna pomoc seniorom w dobie pandemii koronawirusa Na pomoc seniorom - w trakcie drugiej fali zakażeń koronawirusem - po raz kolejny ruszyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinnie, dzielnicowi wolontariusze oraz harcerze. Robią zakupy, dostarczają ciepłe posiłki, wpadają na… » więcej 2020-10-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Szokujące podwyżki za śmieci na terenie ROD Odra w Opolu Ponad 500 złotych za użytkowanie działki? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią teren w Rodzinnych Ogrodach Działkowych 'Odra' w Opolu. Powód... Lawinowy wzrost opłat za śmieci. Stawki wzrosły… » więcej 2020-10-20, godz. 15:00, RTT - artykuły "Brakuje komputerów do nauki zdalnej". Dyrektorzy szkół o problemach w szkołach 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Chodzi o pomoc tym uczniom, którzy w czasie przejścia szkół… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***