Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-08-31, 15:18 Autor: Marzena Śmierciak

"Ruch Solidarności był ruchem absolutnie milenijnym". W Opolu zorganizowano obchody 40-lecia Porozumień Sierpniowych

© (fot. Piotr Wójtowicz / AFRO)
© (fot. Piotr Wójtowicz / AFRO)
Trwają obchody 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych między strajkującymi robotnikami stoczni w Gdańsku a komunistycznymi władzami. Wydarzenie to zapoczątkowało powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
Z tej okazji w Opolu na Moście Groszowym pojawiła się instalacja przygotowana przez miasto i fundację im. Romana Kirsteina, która ma przypominać postulaty sprzed 40 lat i jednocześnie pokazać kwestie, które dziś są ważne dla opolskiego społeczeństwa.

Symboliczne kwiaty i znicze składano także przez cały dzień na skwerze Solidarności w Opolu. W uroczystościach wziął udział Zbigniew Bujak, członek prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
Posłuchaj relacji naszej reporterki Katarzyny Doros

Zobacz także

2020-09-30, godz. 15:23, RTT - artykuły Opolska Nagroda Jakości - dla pracowników służby zdrowia. To forma podziękowań za walkę z pandemią 7 placówek służby zdrowia z regionu otrzymało Opolską Nagrodę Jakości w podzięce za pracę w obliczu pandemii. Tegoroczna 17. edycja wyjątkowo została skierowana do personelu medycznego. » więcej 2020-09-30, godz. 13:00, RTT - artykuły Szczepionek przeciwko grypie jak na lekarstwo Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon grypowy w trakcie pandemii. Objawy przeziębienia, grypy i zakażenia COVID-19 są praktycznie takie same. Wielu z nas nie jest w stanie odróżnić tego, dlatego pacjenci są kierowani do lekarzy Podstawowej… » więcej 2020-09-30, godz. 06:26, RTT - artykuły Największa inwestycja w historii Opola prawie gotowa. Oczyszczalnia ścieków w grudniu będzie w pełni zmodernizowana Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu związana z poprawą gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycja jest warta blisko 210 milionów złotych. Na ten cel spółka pozyskała ok. 126 milionów z Funduszu Spójności. To… » więcej 2020-09-28, godz. 21:21, RTT - artykuły Ryk silników, ostre zakręty i duże prędkości. Za nami 51. Opolski Rajd Festiwalowy Tomasz Gucwa i Jacek Białek zostali zwycięzcami w klasyfikacji generalnej 51. Opolskiego Rajdu Festiwalowego. Załoga jechała autem Subaru Impreza. Na starcie stanęło w sumie 35 drużyn, które rywalizowały w 6 kategoriach. » więcej 2020-09-28, godz. 15:15, RTT - artykuły Smaki lata zamknięte w słoiku. Moda na przetwory nie przemija Powidła ze śliwek, grzybki marynowane, ogórki kiszone czy sok z malin na jesienne wieczory. Sezon na przetwory w pełni. Z danych Polskiego Przedsiębiorstwa zajmującego się badaniami społecznymi w 2019 roku wynika, że 75% Polaków… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***