Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-08-27, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Przepis na jazzmana? Ruszyły egzaminy na PWSZ w Nysie

Ruszyły egzaminy na PWSZ w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
Ruszyły egzaminy na PWSZ w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
Kilkudziesięciu młodych muzyków z całej Polski i zagranicy przyjechało do Nysy - bo marzą o studiach na wydziale jazzu i muzyki estradowej w tamtejszej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
Egzaminy wstępne są jednym z elementów, które musi pozytywie zaliczyć każdy, kto chce w przyszłości zdobyć dyplom z zakresu edukacji artystycznej, realizacji dźwięku, czy specjalizacji związanej ze śpiewem bądź gra na instrumencie. Na egzamin z mikrofonem wybrał się Daniel Klimczak.
Ruszyły egzaminy na PWSZ w Nysie [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2020-09-30, godz. 15:23, RTT - artykuły Opolska Nagroda Jakości - dla pracowników służby zdrowia. To forma podziękowań za walkę z pandemią 7 placówek służby zdrowia z regionu otrzymało Opolską Nagrodę Jakości w podzięce za pracę w obliczu pandemii. Tegoroczna 17. edycja wyjątkowo została skierowana do personelu medycznego. » więcej 2020-09-30, godz. 13:00, RTT - artykuły Szczepionek przeciwko grypie jak na lekarstwo Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon grypowy w trakcie pandemii. Objawy przeziębienia, grypy i zakażenia COVID-19 są praktycznie takie same. Wielu z nas nie jest w stanie odróżnić tego, dlatego pacjenci są kierowani do lekarzy Podstawowej… » więcej 2020-09-30, godz. 06:26, RTT - artykuły Największa inwestycja w historii Opola prawie gotowa. Oczyszczalnia ścieków w grudniu będzie w pełni zmodernizowana Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu związana z poprawą gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycja jest warta blisko 210 milionów złotych. Na ten cel spółka pozyskała ok. 126 milionów z Funduszu Spójności. To… » więcej 2020-09-28, godz. 21:21, RTT - artykuły Ryk silników, ostre zakręty i duże prędkości. Za nami 51. Opolski Rajd Festiwalowy Tomasz Gucwa i Jacek Białek zostali zwycięzcami w klasyfikacji generalnej 51. Opolskiego Rajdu Festiwalowego. Załoga jechała autem Subaru Impreza. Na starcie stanęło w sumie 35 drużyn, które rywalizowały w 6 kategoriach. » więcej 2020-09-28, godz. 15:15, RTT - artykuły Smaki lata zamknięte w słoiku. Moda na przetwory nie przemija Powidła ze śliwek, grzybki marynowane, ogórki kiszone czy sok z malin na jesienne wieczory. Sezon na przetwory w pełni. Z danych Polskiego Przedsiębiorstwa zajmującego się badaniami społecznymi w 2019 roku wynika, że 75% Polaków… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***