Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-08-10, 15:00 Autor: Bogusław Kalisz

Koronawirus nie zniknął. Nadal trzeba zakładać maseczki w sklepach, a nad jeziorami zachować dystans społeczny

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: HubertPhotographer / pixabay.com]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: HubertPhotographer / pixabay.com]
Kolejne dni przynoszą setki nowych zarażeń koronawirusem w Polsce, a coraz więcej osób zapomina chociażby o noszeniu maseczek w sklepach. Do Radia Opole zgłosił się klient jednej z sieci handlowych, który spotkał się z dziwną sytuacją w kolejce do kasy. Młody mężczyzna bez maseczki miał wulgarnie zareagować na zwrócenie uwagi. Pracownica sklepu przyznała, że podpisała wewnętrzny regulamin, wedle którego nie może wyprosić ze sklepu klienta bez maseczki. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili 45 kontroli sklepów. Nałożono 3 mandaty, a 2 sprawy skierowano do sądu.
Upalny weekend przyciągnął nad wodę tłumy szukających ochłody. Plażowicze wypoczywający nad Jeziorem Nyskim niechętnie stosują się jednak do obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w czasie epidemii koronawirusa. Zarządca obiektu wskazuje, że sytuacja chwilowo poprawia się w czasie kontroli ze strony policji, jednak ośrodek tak naprawdę nie ma zbyt dużych możliwości wpływania na zachowanie wypoczywających na plaży i oprócz odtwarzania komunikatów czy ograniczenia liczy miejsc na polu namiotowym, pozostaje jedynie liczyć na odpowiedzialność ze strony odwiedzających teren.
Reżim sanitarny nad Jeziorem Nyskim
Obowiązek noszenia maseczek w sklepach

Zobacz także

2020-09-30, godz. 20:00, RTT - artykuły Opolska katedra pięknieje. Wkroczyły tam też nowe technologie dla turystów i osób niepełnosprawnych Opolska katedra zmienia się nie do poznania. Oprócz trwających w niej prac renowacyjnych wprowadzono także udogodnienia dla osób niedosłyszących i niedowidzących. Zadbano również o turystów i przygotowano m.in. specjalne audio … » więcej 2020-09-30, godz. 15:23, RTT - artykuły Opolska Nagroda Jakości - dla pracowników służby zdrowia. To forma podziękowań za walkę z pandemią 7 placówek służby zdrowia z regionu otrzymało Opolską Nagrodę Jakości w podzięce za pracę w obliczu pandemii. Tegoroczna 17. edycja wyjątkowo została skierowana do personelu medycznego. » więcej 2020-09-30, godz. 13:00, RTT - artykuły Szczepionek przeciwko grypie jak na lekarstwo Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon grypowy w trakcie pandemii. Objawy przeziębienia, grypy i zakażenia COVID-19 są praktycznie takie same. Wielu z nas nie jest w stanie odróżnić tego, dlatego pacjenci są kierowani do lekarzy Podstawowej… » więcej 2020-09-30, godz. 06:26, RTT - artykuły Największa inwestycja w historii Opola prawie gotowa. Oczyszczalnia ścieków w grudniu będzie w pełni zmodernizowana Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu związana z poprawą gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycja jest warta blisko 210 milionów złotych. Na ten cel spółka pozyskała ok. 126 milionów z Funduszu Spójności. To… » więcej 2020-09-28, godz. 21:21, RTT - artykuły Ryk silników, ostre zakręty i duże prędkości. Za nami 51. Opolski Rajd Festiwalowy Tomasz Gucwa i Jacek Białek zostali zwycięzcami w klasyfikacji generalnej 51. Opolskiego Rajdu Festiwalowego. Załoga jechała autem Subaru Impreza. Na starcie stanęło w sumie 35 drużyn, które rywalizowały w 6 kategoriach. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***