Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-07-21, 15:15 Autor: Cezary Puzyna

Wiktoria już w domu. "Amerykański sen się spełnił"

[fot. Agnieszka Pospiszyl]
[fot. Agnieszka Pospiszyl]
4-letnia Wiktoria Wilczek z Reńskiej Wsi wróciła do domu po ponad miesięcznym pobycie w USA. W Pitsburgu dziewczynka przeszła operację serca, która uratowała jej życie i pozwoli normalnie się rozwijać i funkcjonować.
Dzisiaj Wiktoria jest już w domu z resztą rodzeństwa, a jej mama, pani Aleksandra, może ze spokojem odetchnąć, że ich amerykański sen się spełnił.

Nadal nie do końca wiadomo, ile kosztuje operacja i pobyt Wiktorii w szpitalu w USA. Z powodu komplikacji pobyt w lecznicy się wydłużył. Początkowo mowa była o 100 tysiącach dolarów, teraz wiadomo, że będzie to o 50 tys. więcej, ale nadal nie ma ostatecznego rachunku.

Dzięki akcji wolontariuszy z kędzierzyńskiej grupy SuperMy mieszkańcy Reńskiej Wsi i internauci z całej Polski zebrali 800 tysięcy złotych.
Wiktoria już w domu

Zobacz także

2020-09-04, godz. 08:58, RTT - artykuły Spór o termin pierwszej komunii w Niemodlinie Z powodu pandemii koronawirusa zaplanowane na maj i czerwiec pierwsze komunie święte musiały zostać przesunięte na okres powakacyjny. W Niemodlinie uroczystości miały się odbyć 25 października, ale z obawy przed możliwym skokiem… » więcej 2020-09-02, godz. 19:30, RTT - artykuły Kolejny etap prac przy dworcu Opole Wschodnie. Stanęła tam wielka palownica Przy styku ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu od ponad roku trwają roboty drogowe, które według przewidywań władz miasta mają zakończyć się w połowie 2021 roku. W tej chwili drogowcy, podczas budowy centrum przesiadkowego… » więcej 2020-09-02, godz. 15:01, RTT - artykuły Mieszkańcy powiatu nyskiego sprzątają po ulewnych deszczach, które wyrządziły wiele szkód To była pracowita i niespokojna noc w powiecie nyskim, gdzie żywioł wody znów dał się we znaki. Strażacy, a także mieszkańcy i samorządowcy starali się wygrać wyścig z czasem i zminimalizować straty związane z podtopieniami… » więcej 2020-09-01, godz. 20:00, RTT - artykuły Witaj, szkoło! Uczniowie wrócili w szkolne mury, ale w reżimie sanitarnym To będzie inny rok szkolny niż wszystkie dotychczasowe. W szkołach całej Polski zabrzmiał dziś (01.09) pierwszy dzwonek. Oficjalne, wojewódzkie obchody tego dnia zorganizowano w Nysie, gdzie od dziś, przy Zespole Placówek Specjalnych… » więcej 2020-09-01, godz. 17:30, RTT - artykuły 81 lat od wybuchu II wojny światowej. "Osoby żyjące wtedy 1 września też szykowały się do szkoły i pracy" Mija 81 lat od wybuchu II wojny światowej. W stolicy regionu uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8.30 przy budynku dawnego Konsulatu Generalnego RP w Opolu, a następnie o 9.00 przeniosły się na dworzec kolejowy przed tablicę upamiętnienia… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***