Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-07-21, 15:15 Autor: Cezary Puzyna

Wiktoria już w domu. "Amerykański sen się spełnił"

[fot. Agnieszka Pospiszyl]
[fot. Agnieszka Pospiszyl]
4-letnia Wiktoria Wilczek z Reńskiej Wsi wróciła do domu po ponad miesięcznym pobycie w USA. W Pitsburgu dziewczynka przeszła operację serca, która uratowała jej życie i pozwoli normalnie się rozwijać i funkcjonować.
Dzisiaj Wiktoria jest już w domu z resztą rodzeństwa, a jej mama, pani Aleksandra, może ze spokojem odetchnąć, że ich amerykański sen się spełnił.

Nadal nie do końca wiadomo, ile kosztuje operacja i pobyt Wiktorii w szpitalu w USA. Z powodu komplikacji pobyt w lecznicy się wydłużył. Początkowo mowa była o 100 tysiącach dolarów, teraz wiadomo, że będzie to o 50 tys. więcej, ale nadal nie ma ostatecznego rachunku.

Dzięki akcji wolontariuszy z kędzierzyńskiej grupy SuperMy mieszkańcy Reńskiej Wsi i internauci z całej Polski zebrali 800 tysięcy złotych.
Wiktoria już w domu

Zobacz także

2020-09-10, godz. 15:00, RTT - artykuły "Nie ograniczajcie mieszkańcom dostępu do szpitala". Apel radnych powiatowych z Kędzierzyna-Koźla do wojewody opolskiego Od 15 września szpital w Kędzierzynie-Koźlu zostanie jedną z dziewięciu w kraju placówek wielospecjalistycznych. Ma być gotowy do niesienia pomocy zakażonym, którzy będą wymagać specjalistycznej opieki. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło… » więcej 2020-09-09, godz. 15:00, RTT - artykuły Koronawirus w opolskich szkołach. W Nysie, Dobrzeniu Wielkim i Opolu uczniowie trafili na kwarantannę Koronawirus atakuje uczniów opolskich szkół. Jak informuje kuratorium oświaty, pięć placówek oświatowych pracuje w trybie hybrydowym, czyli część uczniów jest na kwarantannie i uczy się zdalnie, pozostali przychodzą normalnie… » więcej 2020-09-09, godz. 15:00, RTT - artykuły Dwa szpitale w Opolu łączą się. Na razie specjalną kładką dla personelu i pacjentów Będzie łącznik między Opolskim Centrum Onkologii a Szpitalem Wojewódzkim w Opolu. Dzisiaj (09.09) podpisano umowę z wykonawcą o wartości ponad 11 milionów złotych. Nowy most umożliwi nie tylko skomunikowanie obu szpitali, ale też… » więcej 2020-09-08, godz. 15:00, RTT - artykuły Opole: 20 września otwarcie nowego mostu dla pieszych i rowerzystów. Ratusz zaprasza na rajd rowerowy Nowy most pieszo-rowerowy nad kanałem ulgi w Opolu zostanie oddany do użytku w niedzielę 20 września. Wydarzeniu towarzyszyć będzie I Opolski Rajd Rowerowy oraz rodzinny piknik ze sportowymi atrakcjami. Z nowej przeprawy będą mogli… » więcej 2020-09-08, godz. 15:00, RTT - artykuły "Polityczna wojna" o marszałka woj. opolskiego. Opozycji nie udało się odwołać Andrzeja Buły 7 za, 20 przeciw - Andrzej Buła pozostaje marszałkiem województwa opolskiego. Radnym opozycji na dzisiejszej (8.09), burzliwej sesji sejmiku nie udało się go odwołać. Wniosek o odwołanie marszałka, jeszcze w lipcu złożył klub radnych… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***