Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-07-21, 15:15 Autor: Cezary Puzyna

Wiktoria już w domu. "Amerykański sen się spełnił"

[fot. Agnieszka Pospiszyl]
[fot. Agnieszka Pospiszyl]
4-letnia Wiktoria Wilczek z Reńskiej Wsi wróciła do domu po ponad miesięcznym pobycie w USA. W Pitsburgu dziewczynka przeszła operację serca, która uratowała jej życie i pozwoli normalnie się rozwijać i funkcjonować.
Dzisiaj Wiktoria jest już w domu z resztą rodzeństwa, a jej mama, pani Aleksandra, może ze spokojem odetchnąć, że ich amerykański sen się spełnił.

Nadal nie do końca wiadomo, ile kosztuje operacja i pobyt Wiktorii w szpitalu w USA. Z powodu komplikacji pobyt w lecznicy się wydłużył. Początkowo mowa była o 100 tysiącach dolarów, teraz wiadomo, że będzie to o 50 tys. więcej, ale nadal nie ma ostatecznego rachunku.

Dzięki akcji wolontariuszy z kędzierzyńskiej grupy SuperMy mieszkańcy Reńskiej Wsi i internauci z całej Polski zebrali 800 tysięcy złotych.
Wiktoria już w domu

Zobacz także

2020-09-21, godz. 15:00, RTT - artykuły Kwietne dywany walczą o wpis na listę UNESCO Tradycja tworzenia kwietnych dywanów w marcu tego roku została wpisana na krajową listę niematerialnego dziedzictwa narodowego. » więcej 2020-09-18, godz. 16:00, RTT - artykuły Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę. Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. » więcej 2020-09-18, godz. 15:15, RTT - artykuły Powiat kluczborski w strefie czerwonej, głubczycki - w żółtej. Co to oznacza dla mieszkańców? Dwa opolskie powiaty znalazły się na nowej ministerialnej liście stref o wzmożonym rygorze epidemicznym. Powiat kluczborski znalazł się w czerwonej strefie, powiat głubczycki w żółtej. Od jutra (19.09) wprowadzone zostaną tam dodatkowe… » więcej 2020-09-17, godz. 15:45, RTT - artykuły Wojskowe Centrum Rekrutacji, czyli nowe zasady naboru do armii Możliwość aplikowania przez internet, skrócenie procesu rekrutacji o 140 dni i utworzenie Wojskowych Centrów Rekrutacji. Tak przedstawiają się nowe zasady naboru do służby przygotowawczej i czynnej służby wojskowej. » więcej 2020-09-17, godz. 15:15, RTT - artykuły Straż miejska w opolskich szkołach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu To promocja transportu publicznego, ruchu pieszego i zachęcanie do korzystania z rowerów - trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło kampanii to 'Zeroemisyjna mobilność dla każdego'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***