Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-07-07, 18:30 Autor: Marzena Śmierciak

Opolanin Andrzej Kowalik w duecie w rekordowym tempie zdobył biegową Koronę Gór Polski

Zdobywanie odznaki Korona Gór Polski [fot. Małgorzata Pamuła]
Zdobywanie odznaki Korona Gór Polski [fot. Małgorzata Pamuła]
Zdobywcy Korony Gór [fot. arch.prywatne Andrzej Kowalik/fb]
Zdobywcy Korony Gór [fot. arch.prywatne Andrzej Kowalik/fb]
Korona Gór Polski to 28 najwyższych szczytów w pasmach górskich w kraju. Utramaratończyk Andrzej Kowalik z Opola w duecie z biegaczem Arturem Piechą z Rybnika postanowili pobić rekord w jak najszybszym zdobyciu wszystkich szczytów. I tak po 215 kilometrach biegu, trzech nocach bez snu i po niespełna dwóch tysiącach kilometrów jazdy samochodem zostali właśnie nowymi rekordzistami biegowej Korony Gór Polski.
Wszystkie szczyty w tym Rysy, Śnieżkę czy Biskupią Kopę zdobyli w 73 godziny i 23 minuty i tym samym pobili dotychczasowy rekord o ponad 2,5 godziny.

Z opolaninem Andrzejem Kowalikiem rozmawiała nasza reporterka Katarzyna Doros.
Posłuchaj

Zobacz także

2020-08-03, godz. 23:13, RTT - artykuły Wakacje w cieniu pandemii na półmetku. "Inaczej niż co roku" Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że choć pogoda w lipcu była kapryśna, to mimo intensywnych opadów i gwałtownych burz, nikt w nich ucierpiał. » więcej 2020-08-03, godz. 23:07, RTT - artykuły Minęło 76 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. "Musieliśmy walczyć, bo chcieliśmy walczyć" To miał być kilkudniowy zryw, skończyło się na dwóch miesiącach krwawych walk. W weekend minęła 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawska, które było okupione tysiącami ofiar i zniszczoną Warszawą. Opolanka - Helena Kamerska… » więcej 2020-08-03, godz. 22:55, RTT - artykuły Ostatnie przygotowania do 77. Tour de Pologne. "Spragnieni ścigania kolarze przyjadą do Opola" Gwiazdy światowego kolarstwa niemal na wyciągnięcie ręki. Taka gratka czeka fanów sportu na Opolszczyźnie już w ten czwartek (06.08). Drogami naszego regionu pomknie peleton 77. Tour de Pologne. » więcej 2020-07-30, godz. 15:00, RTT - artykuły Boćki z Lubrzy mają nowy dom Platformę dla bocianów zamontowano na słupie energetycznym w Lubrzy. Nowe gniazdo zbudowano po interwencji mieszkańców troszczących się o te ptaki. Z istotnych względów była to niecodzienna akcja firmy TAURON Dystrybucja. Obserwował… » więcej 2020-07-30, godz. 14:30, RTT - artykuły Znowu rekordowa liczba zakażeń w kraju. Na Opolszczyźnie 17 nowych przypadków i 55. ofiara śmiertelna COVD-19 [KOMENTARZ] Niepokojące dane epidemiologicznych. Niestety czwartek przyniósł nam nowy rekord, 615 zakażeń koronawirusem w kraju. 17 w naszym regionie. Zmarła 55. ofiara COVID-19 na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »