Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-05-20, 14:20 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ogródki do likwidacji? Brzescy działkowicze obawiają się o swoje "oazy zieleni"

Ogródki do likwidacji? [fot: Daniel Klimczak]
Ogródki do likwidacji? [fot: Daniel Klimczak]
Przez ostatnie kilkadziesiąt lat nikt nie miał ochoty na zagospodarowanie terenu przy ulicy Składowej w Brzegu. Bliskość torów kolejowych czy biegnące nad ziemią linie ciepłownicze skutecznie skreślały plany jakiegokolwiek wykorzystania tej części miasta. Toteż mieszkańcy pobliskiego budynku wielorodzinnego urządzili sobie tam ogródki warzywne.
Teraz jednak teren muszą opuścić, gdyż znalazł się inwestor, który chce odkupić od miasta grunt i wybudować tam najprawdopodobniej mieszkania. Miasto liczy, że dzięki temu zdobędzie pieniądze na dalsze inwestycje, a użytkownicy ogródków wskazują, że w ten sposób odbiera im się jedyna możliwą formę rekreacji. Sprawie przyglądał się Daniel Klimczak.
Ogródki do likwidacji? [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2020-06-26, godz. 06:47, RTT - artykuły Na wodzie i na lądzie. Opolska policja melduje gotowość do akcji Wakacje 2020 Funkcjonariusze policji są już gotowi na zbliżające się wakacje. Naszego bezpieczeństwa będą teraz strzegli nie tylko na drogach czy też w miastach, ale również w miejscach letniego wypoczynku. » więcej 2020-06-24, godz. 15:15, RTT - artykuły Woda opada, powódź nam nie grozi, ale strażacy ochotnicy czuwają Ponad 25 druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząstowicach od soboty (20.06) przepompowuje wodę z rowów melioracyjnych do Małej Panwi. Dodatkowo czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, aby nadmiar wody nie zalał ich posesji. » więcej 2020-06-23, godz. 15:30, RTT - artykuły "Chcemy, aby jezioro w Malinie było wizytówką naszej dzielnicy". Powstała nowa plaża Jeśli z planów wakacyjnych, wyjazdowych nic nie wyjdzie to opolanie będą mieli w tym sezonie dodatkową opcję. Powstała nowa plaża wraz z zapleczem na kąpielisku Malina. » więcej 2020-06-23, godz. 15:15, RTT - artykuły Wodowskazy potrzebne. Jest problem z mierzeniem poziomu wody na Osobłodze Wszystko wskazuje na to, że nasz region nie zanotował poważnych strat w trakcie ostatnich opadów deszczu. Sytuacja powodziowa powoli się normuje. Ale przy okazji wyszły pewne niedociągnięcia. » więcej 2020-06-22, godz. 15:30, RTT - artykuły Opolszczyzna po intensywnych opadach deszczu. "Nie widać zagrożenia powodziowego dla województwa opolskiego" Rano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano briefing, podczas którego poinformowano o sytuacji hydrologicznej w regionie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »