Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-04-08, 15:00 Autor: Bogusław Kalisz

Święta wielkanocne. W tym roku inne niż pamiętamy

Boży Grób [fot. parafia-glucholazy.pl]
Boży Grób [fot. parafia-glucholazy.pl]
Celebracje Triduum Paschalnego bez udziału wiernych, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów i brak procesji rezurekcyjnej - tak w największym skrócie będą wyglądać najbliższe dni na terenie diecezji opolskiej. Tegoroczne święta będą dla wierzących zdecydowanie inne niż do tej pory.

Od jutra (09.04) Radio Opole będzie transmitowało dla słuchaczy nabożeństwa kościoła katolickiego i ewangelicko-augsburskiego. Początek nabożeństwa protestanckiego, które poprowadzi ks. Wojciech Pracki o 10:30, z kolei o 18:00 z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Pełną listę zaplanowanych na Triduum Paschalne transmisji można znaleźć na naszej stronie internetowej.
święta wielkanocne

Zobacz także

2020-05-29, godz. 15:15, RTT - artykuły Pogoń Prudnik wraca do historii i prezentuje archiwalne mecze Najciekawsze utrwalone spotkania Pogoni Prudnik i materiały archiwalne z działalności klubu - to sposób pierwszoligowej ekipy z Opolszczyzny aby kibice nie musieli odczuwać głodu koszykówki. » więcej 2020-05-29, godz. 15:05, RTT - artykuły (Seks)misja wykonana! W Miejscu Odrzańskim uroczyście powitano Bartusia - pierwszego od dekady urodzonego tam chłopca Bartuś jest pierwszym chłopcem od dekady, który urodził się w Miejscu Odrzańskim w gminie Cisek. Wcześniej na świat przyszło tam aż 12 dziewczynek. Ten fenomen wywołał zainteresowanie mediów z całego świata. » więcej 2020-05-28, godz. 15:15, RTT - artykuły Nowe diecezjalne sanktuarium. W Głębinowie rozszerza się kult świętej Rity Jest sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim czy Góra św. Anny - ale lista będzie dłuższa. » więcej 2020-05-27, godz. 15:15, RTT - artykuły Maseczki już mniej obowiązkowe To już pewne - w sobotę idąc na spacer możemy wystawić nieosłoniętą twarz na działanie promieni słonecznych. Od 30 maja częściowo zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek - w przestrzeni otwartej i w niektórych przestrzeniach zamknięt… » więcej 2020-05-27, godz. 15:05, RTT - artykuły Uczniowie mogą już spotkać się w "realu" ze swoimi nauczycielami Od poniedziałku ósmoklasiści i maturzyści mogą już korzystać z dobrowolnych konsultacji organizowanych w szkołach. Z powodu pandemii koronawirusa dotychczas takie zajęcia odbywały się wyłącznie zdalnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »