Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-04-01, 15:30 Autor: Cezary Puzyna

Jak żyć w dobie zakazów i ograniczeń? Relacje reporterów Radia Opole

Rybaczówka w Strzelcach Opolskich [fot. Barbara Więcek]
Rybaczówka w Strzelcach Opolskich [fot. Barbara Więcek]
Od dziś obowiązują nowe ograniczenia dotyczące poruszania się w przestrzeni publicznej - tak brzmi to oficjalnie, a oznacza między innymi całkowity zakaz poruszania się po parkach, bulwarach, ogródkach jordanowskich, ogrodach botanicznych.
Aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum, a możliwość wyjścia z domu traktowana jako niezbędny środek higieny. Na krótki bieg albo spacer wybierzmy się, gdy naprawdę tego potrzebujemy - apeluje rząd.

Które miejsca zostały zamknięte w Opolu, a które w Strzelcach Opolskich czy Brzegu? Czy od dzisiaj jakakolwiek rekreacja jest możliwa, czy rowerem możemy pojechać do pracy?
Opole
Brzeg, Namysłów
Strzelce Opolskie, Kędzierzyn-Koźle

Zobacz także

2020-05-28, godz. 15:15, RTT - artykuły Nowe diecezjalne sanktuarium. W Głębinowie rozszerza się kult świętej Rity Jest sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim czy Góra św. Anny - ale lista będzie dłuższa. » więcej 2020-05-27, godz. 15:15, RTT - artykuły Maseczki już mniej obowiązkowe To już pewne - w sobotę idąc na spacer możemy wystawić nieosłoniętą twarz na działanie promieni słonecznych. Od 30 maja częściowo zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek - w przestrzeni otwartej i w niektórych przestrzeniach zamknięt… » więcej 2020-05-27, godz. 15:05, RTT - artykuły Uczniowie mogą już spotkać się w "realu" ze swoimi nauczycielami Od poniedziałku ósmoklasiści i maturzyści mogą już korzystać z dobrowolnych konsultacji organizowanych w szkołach. Z powodu pandemii koronawirusa dotychczas takie zajęcia odbywały się wyłącznie zdalnie. » więcej 2020-05-26, godz. 15:15, RTT - artykuły Basen, sztuczna rzeka i 2 tys. metrów kwadratowych. Lwy to mają klawe życie To będzie luksusowa rezydencja - z basenem i sztuczną rzeką. Ale też mieszkańcy nie byle jacy. W opolskim zoo trwa budowa pawilonu i wybiegu dla dzikich kotów. Lwy i tygrysy zameldują się w Opolu w przyszłym roku. » więcej 2020-05-25, godz. 15:15, RTT - artykuły A może pójdziemy... pojedziemy do kina? Kino samochodowe w Opolu Potrzebne było sprawne radio i skutecznie działające wycieraczki, bo sobotni wieczór był wyjątkowo deszczowy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »