Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-03-25, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Poród w pojedynkę, to nie poród samotny". Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych

Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Z powodu ogłoszonego stanu epidemii w całym kraju zmienił się przebieg pobytu i porodu dziecka w szpitalach. W Klinicznym Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa kontakt każdej pacjentki zgłaszającej się do placówki medycznej z mężem, bądź inną bliską osobą kończy się za głównym wejściem do szpitala.
Podczas porodu i hospitalizacji może towarzyszyć tylko i wyłącznie personel medyczny. Położne w tym trudnym okresie starają się pracować, tak jak do tej pory. Jedyne czego im brakuje to maseczek, które przy kontakcie z mamą i dzieckiem są niezbędne. Materiał Moniki Matuszkiewicz.
Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2020-03-06, godz. 15:15, RTT - artykuły Nowe ognisko grypy ptaków. Obostrzenia w trzech gminach powiatu strzeleckiego Trzy gminy powiatu strzeleckiego znalazły się w granicach stref zagrożonej i zapowietrzonej w związku z nowym ogniskiem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które wykryto w województwie śląskim. W gospodarstwie w Raduni (gmina Wielowieś) zachorowały… » więcej 2020-03-05, godz. 16:00, RTT - artykuły Policyjne przymiarki uczniów klas mundurowych Tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy i test wiedzy o społeczeństwie. 14 reprezentacji klas o profilu mundurowym z całej Opolszczyzny sprawdziło się jako kandydaci do służby w policji. Nastolatkowie mogli przekonać się o realiach pracy… » więcej 2020-03-05, godz. 15:15, RTT - artykuły Strażacy uratowali z pożaru 6 dzieci i ich matkę. Policja: zatrzymaliśmy mężczyznę mogącego mieć związek z tym pożarem Dzięki szybkiej reakcji strażaków udało się bezpiecznie wynieść z pożaru matkę i szóstkę dzieci, z których najmłodsze to 8-miesięczne bliźniaki. Ogień pojawił się w nocy w domu jednorodzinnym w Żędowicach w gminie Zawadzkie. » więcej 2020-03-05, godz. 07:09, RTT - artykuły Konkurs na dyrektora muzeum, czyli kto przeczytał program kandydatki - Także nie przeczytałem go literalnie - w ten sposób wicemarszałek regionu Stanisław Rakoczy odpowiada na pytanie dotyczące treści programu, jaki miała złożyć Monika Ożóg startując na stanowisko dyrektora Muzeum Ślaska Opolskiego. » więcej 2020-03-05, godz. 07:02, RTT - artykuły Koronawirus już w Polsce! Na Opolszczyźnie służby w gotowości. W Opolu i Nysie odbyły się ćwiczenia To, że się pojawi było pewne. Nie wiadomo było tylko kiedy. W Polsce potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Chorobę zdiagnozowano u pacjenta w Zielonej Górze. Ale mimo tego wciąż obowiązuje zasada: nie ma powodów do paniki. Mówił o… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »