Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-03-25, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Poród w pojedynkę, to nie poród samotny". Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych

Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Z powodu ogłoszonego stanu epidemii w całym kraju zmienił się przebieg pobytu i porodu dziecka w szpitalach. W Klinicznym Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa kontakt każdej pacjentki zgłaszającej się do placówki medycznej z mężem, bądź inną bliską osobą kończy się za głównym wejściem do szpitala.
Podczas porodu i hospitalizacji może towarzyszyć tylko i wyłącznie personel medyczny. Położne w tym trudnym okresie starają się pracować, tak jak do tej pory. Jedyne czego im brakuje to maseczek, które przy kontakcie z mamą i dzieckiem są niezbędne. Materiał Moniki Matuszkiewicz.
Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2020-03-16, godz. 15:13, RTT - artykuły Nowe zakażenia koronawirusem w kraju i regionie Liczba zakażonych koronawirusem w kraju rośnie. Także na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (16.03) kolejne przypadki pacjentów z COWID-19. To kobieta z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz mężczyzna ze Strzelec Opolskich. Łącznie to 6 zachorowań… » więcej 2020-03-13, godz. 15:00, RTT - artykuły Koronawirus zmienił życie mieszkańców Opolszczyzny W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa, w tym na Opolszczyźnie, urzędy miasta w całym regionie przechodzą z mieszkańcami na kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem platformy EPUAP. Dziś (13.03) opolski ratusz… » więcej 2020-03-12, godz. 14:50, RTT - artykuły Dwa przypadki zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. W kraju 48 przypadków, jedna osoba zmarła Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie - potwierdzają wojewoda opolski i służby sanitarne. To mężczyzna - lekarz szpitala w Strzelcach Opolskich. Służby sanitarne objęły kwarantanną 26 osób, w tym rodzinę chorego oraz… » więcej 2020-03-11, godz. 15:00, RTT - artykuły Wicestarosta brzeski czeka 5 lat na wręczenie odznaczenia państwowego Mimo, że prawie 5 lat temu zostało mu nadane państwowe odznaczenie, do dziś nie może go nosić. Mowa o byłym wicestaroście brzeskim Ryszardzie Jończyku, który za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, na wniosek byłego wojewody… » więcej 2020-03-11, godz. 15:00, RTT - artykuły Opole: nowoczesna biblioteka czy jadłodajnia. Konflikt o kamienicę na pl. Kopernika Zamiast biblioteki dla młodzieży, będzie jadłodajnia albo miejsce dziennego pobytu dla bezdomnych. Prezydent Opola w lutym ogłosił plan przebudowy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Kopernika. Miejsce za 3 mln złotych miało zostać… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »