Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-03-25, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Poród w pojedynkę, to nie poród samotny". Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych

Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Porodówka [fot. Maciej Stępień]
Z powodu ogłoszonego stanu epidemii w całym kraju zmienił się przebieg pobytu i porodu dziecka w szpitalach. W Klinicznym Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa kontakt każdej pacjentki zgłaszającej się do placówki medycznej z mężem, bądź inną bliską osobą kończy się za głównym wejściem do szpitala.
Podczas porodu i hospitalizacji może towarzyszyć tylko i wyłącznie personel medyczny. Położne w tym trudnym okresie starają się pracować, tak jak do tej pory. Jedyne czego im brakuje to maseczek, które przy kontakcie z mamą i dzieckiem są niezbędne. Materiał Moniki Matuszkiewicz.
Obostrzenia na oddziałach ginekologicznych [autor: Monika Matuszkiewicz]

Zobacz także

2020-03-23, godz. 14:45, RTT - artykuły Chcą szyć maseczki, ale apelują o wsparcie w zdobyciu materiałów Na apel opolskich krawcowych o przyłączenie się do szycia maseczek ochronnych dla lekarzy i personelu medycznego w regionie odpowiedziało ponad 100 osób, które zasiadają przy maszynach. Do akcji dołączyły też zakłady tapicerskie z regionu… » więcej 2020-03-22, godz. 12:09, RTT - artykuły Zawieszono szczepienia dzieci. Rodzice są zaniepokojeni Opolskie przychodnie wstrzymały obowiązkowe szczepienia dla dzieci. Jest to zgodne z zaleceniem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, które w wydanym oświadczeniu poinformowało, że zawieszenie nie wynika z przeciwwskazań medycznych, ale z… » więcej 2020-03-22, godz. 12:03, RTT - artykuły Chwile grozy w opolskiej noclegowni. Przyszedł tam mężczyzna z objawami koronawirusa W czasie, kiedy wszyscy apelują o stosowanie się do społecznej kwarantanny i dołączenie do akcji #zostań w domu, pozostaje pytanie, co w związku z zapobieganiem epidemii koronawirusa mają zrobić osoby bezdomne. Za przykład może posłużyć czwartkowy… » więcej 2020-03-20, godz. 15:45, RTT - artykuły "Nie koncertujemy, a podatki płacić musimy". Koronawirus bije po kieszeni także opolskich muzyków Koronawirus dotyka wiele dziedzin naszego życia, straty liczą biura turystyczne, przewozowe, bary, restauracje, punkty usługowe, ale także branża muzyczna. Nawet gwiazdy polskiej estrady podnoszą, że przez odwołane koncerty nie zarabiają… » więcej 2020-03-20, godz. 11:00, RTT - artykuły "Działka może poczekać". Specjaliści tłumaczą, czy w czasie pandemii można pracować w ogródku Zagrożenie koronawirusem zmieniło nasze dotychczasowe życie. Od kilku dni nie korzystamy z oferty kin, teatrów, czy niektórych sklepów. Inaczej niż dotychczas funkcjonują urzędy, a komunikacja publiczna znacząco ogranicza swoją działalność… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »