Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-01-15, 15:13 Autor: Marzena Śmierciak

Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu oficjalnie otwarte

Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Krakowska 32 - to teraz nowy adres opolskich seniorów, ludzi związanych z kulturą, muzyką, czy historią. Przy głównym deptaku Opola otwarto Centrum Aktywizacji Społecznej. "To miejsce ma tętnić życiem i dać pozytywny impuls mieszkańcom miasta" - mówią zgodnie ci, którzy będą w nim działali.
Choć wszystkie pomieszczenia zostały już zagospodarowane przez stowarzyszenia, to centrum ma być otwarte dla każdego, kto ma na siebie pomysł. Warto dodać, że ostatnia kondygnacja budynku została przeznaczona na mieszkania chronione, a na dole będzie działała kawiarenka kulturalna.

Centrum Aktywizacji Społecznej powstało w miejscu kamienicy, w której wcześniej przez wiele lat dział słynny "sklep kolonialny". Jego budowa trwała 1,5 roku i kosztowała 16,5 miliona złotych. Opole na ten cel uzyskało unijne dofinansowanie. Z Regionalnego Programu Operacyjnego wpłynęło do miejskiej kasy około 11 milionów złotych.
Relacja Mariusza Chałupnika z otwarcia CAS w Opolu

Zobacz także

2020-02-26, godz. 15:17, RTT - artykuły Koronawirus - jak postępować w obliczu tego zagrożenia? Na całym świecie rośnie liczba zakażonych. Służby w Polsce powtarzają, aby nie wpadać w panikę i postępować zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, choć przyznają - koronawirus w kraju może się pojawić. » więcej 2020-02-26, godz. 11:50, RTT - artykuły Ponad 600 uczniów na 19 klas. W V LO w Opolu brakuje miejsca Brak miejsc na korytarzach i sal dydaktycznych dla uczniów. Publiczne Liceum Ogólnokształcące numer 5 w Opolu ma problemy z pomieszczeniem uczniów i nauczycieli. Placówka od kilku lat stara się o pozyskanie nowych pracowni. » więcej 2020-02-24, godz. 15:19, RTT - artykuły Grypa ptaków na fermie kaczek w Kędzierzynie-Koźlu Badania potwierdziły że na terenie województwa opolskiego pojawiła się wysoce zjadliwa grypa ptaków. Ognisko choroby znajduje się na jednej z ferm w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-02-24, godz. 15:15, RTT - artykuły Wzajemne oskarżenia i pytania. Dlaczego w starorzeczu w okolicach Drogoszowa padają ryby? Na początek temat padniętych ryb w powiecie nyskim. W ubiegłym roku informowaliśmy o masowym śnięciu w okolicach tamy w Piątkowicach, teraz podobny los spotyka ryby żyjące w starorzeczu w okolicach Drogoszowa. » więcej 2020-02-21, godz. 15:00, RTT - artykuły "Odbijanki" w krapkowickich przedszkolach Przedszkole jak zakład pracy? Trochę tak. W przedszkolach w gminie Krapkowice wprowadzono elektroniczny system rejestracji czasu pobytu dziecka w placówce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »