Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-01-14, 15:51 Autor: Marzena Śmierciak

Kto będzie pilnował osadzonych? Problemy kadrowe w więziennictwie

Gruntowny remont zabytkowego więzienia w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Gruntowny remont zabytkowego więzienia w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Polskie więzienia są ciągle modernizowane, cele osadzonych już nie przypominają tych z filmów grozy. Ekologiczne systemy ogrzewania, ergonomiczne wyposażenie i ekonomiczne rozwiązania techniczne to dzisiaj norma. Podnosi się standard, w jakim skazani odbywają wyroki. Za to spada liczba funkcjonariuszy służby więziennej.
Jak sytuacja wygląda w Zakładzie Karnym numer 1 w Strzelcach Opolskich? Problemem zajęła się nasza reporterka Agnieszka Pospiszyl.
Relacja z ZK w Strzelcach Opolskich

Zobacz także

2020-01-19, godz. 11:50, RTT - artykuły Pierwsze mieszkanie wspomagane w Paczkowie. Zamieszkają w nim osoby z niepełnosprawnościami W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 15:12, RTT - artykuły Czy nadajniki telefonii komórkowej szkodzą zdrowiu? Mieszkańcy jednego z bloków w Opolu twierdzą, że tak i żądają usunięcia anteny Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' domaga się na drodze sądowej usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego. » więcej 2020-01-17, godz. 10:44, RTT - artykuły Kampania wyborcza w Ozimku. O fotel burmistrza ubiega się czwórka kandydatów Za 25 dni mieszkańcy Ozimka w wyborach przedterminowych zdecydują, kto zostanie ich burmistrzem. » więcej 2020-01-17, godz. 10:40, RTT - artykuły Klub Seniora w Białej. Starsze osoby od dawna czekały na takie miejsce Klub Seniora otwarto w Białej. Osoby w podeszłym wieku z tej gminy od lat oczekiwały na utworzenie takiej placówki. » więcej 2020-01-15, godz. 15:13, RTT - artykuły Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu oficjalnie otwarte Krakowska 32 - to teraz nowy adres opolskich seniorów, ludzi związanych z kulturą, muzyką, czy historią. Przy głównym deptaku Opola otwarto Centrum Aktywizacji Społecznej. 'To miejsce ma tętnić życiem i dać pozytywny impuls mieszkańcom miasta'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »