Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-01-09, 16:00 Autor: Cezary Puzyna

Jaka rola powiatowych urzędów pracy?

[Fot.PUP Nysa]
[Fot.PUP Nysa]
Propozycje dotyczące powiatowych urzędów pracy to temat, który co jakiś czas powraca w dyskusji publicznej. Tak też było podczas budżetowej sesji rady powiatu nyskiego, w czasie której radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotr Woźniak wskazywał na potrzebę ograniczania działalności tamtejszej placówki.
Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze proponował wykorzystać między innymi na remonty lokalnych dróg czy inwestycje w bazę turystyczno-rekreacyjną.

Polityk argumentował, że wydawanie rocznie ponad 4 milionów złotych na działalność urzędu, zwłaszcza przy rekordowo niskim bezrobociu, nie jest do końca racjonalne.
PUP-y - do dalej z pośredniakami?

Zobacz także

2020-02-05, godz. 15:15, RTT - artykuły Strzelce Opolskie: kamienica czeka na właścicieli W ubiegłym roku spadkobiercy dawnych właścicieli wywalczyli w sądzie od gminy Strzelce Opolskie zwrot jednej z kamienic w centrum miasta. W grudniu mieli przejąć klucze do budynku, ale nie stawili się na umówionym spotkaniu. » więcej 2020-02-05, godz. 15:15, RTT - artykuły Salamandry plamiste - młodzi mieszkańcy opolskiego ZOO Opolski ogród zoologiczny może pochwalić się kolejnymi wyjątkowymi narodzinami. Tym razem mowa o salamandrach plamistych, największych płazach ogoniastych w Polsce, które są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. » więcej 2020-02-04, godz. 15:15, RTT - artykuły Pracownicy MOPR-u w Opolu chcą podwyżek, ale nie tylko Ponad 200 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie domaga się wzrostu pensji o 1000 złotych. Protest ich trwa od lipca 2019 roku. Teraz do swojego sporu postanowili włączyć ratusz. » więcej 2020-02-04, godz. 15:05, RTT - artykuły Żłobek w Praszce publiczny czy prywatny? Spór o opłaty W Praszce oficjalnie otwarto publiczny żłobek. W dawnej siedzibie szkoły stworzono 50 miejsc dla maluchów. Cieszą się wszyscy... prawie wszyscy. Grupa rodziców z Praszki uważa, że opłata za pobyt dziecka w żłobku jest zbyt wysoka. » więcej 2020-02-03, godz. 15:15, RTT - artykuły Paczkomaty też dla osób niskich i niepełnosprawnych. Akcja opolskich blogerek Odbiór paczek z automatów stał się jedną z najbardziej popularnych form dostarczania przesyłek, jednak nie dla każdego jest to dobre rozwiązanie. Niskorosłe blogerki zwróciły uwagę na to, że osoby ich wzrostu i na wózkach inwalidzkich nie… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »