Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-10, 14:56 Autor: Agnieszka Stefaniak

Kiedy przejazd przez nyską tamę będzie legalny?

Tama w Nysie [fot. Paweł Konieczny]
Tama w Nysie [fot. Paweł Konieczny]
Czy nyscy kierowcy będą mogli ponownie korzystać z trzeciej przeprawy przez rzekę, czyli tamy Jeziora Nyskiego? Temat powraca co jakiś czas, tak też było podczas jednej z ostatnich sesji rady powiatu, gdzie byłe i obecne władze starostwa, nie po raz pierwszy zresztą, wytykały sobie nawzajem brak skuteczności w rozwiązaniu problemu.
Obecny zarząd zapewnia, że robi znacznie więcej niż poprzedni, a jego poprzednicy tłumaczą, że w okresie swoich rządów niewiele dało się zrobić. Na horyzoncie pojawiła się nadzieja, że sytuacja zmieni się za kilka miesięcy, nad czym starostwo ma od jakiegoś czasu pracować. Jakie są szanse na to, że tama jeziora ponownie odciąży zakorkowane 2 nyskie mosty, pytał Daniel Klimczak.
Kiedy przejazd przez nyską tamę będzie legalny? [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2020-02-03, godz. 15:05, RTT - artykuły W Opolu o polityce senioralnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odwiedził dziś Opolski Urząd Wojewódzki, żeby podsumować dotychczasowe działania realizowane w ramach polityki senioralnej i podsumować funkcjonowanie programu… » więcej 2020-01-31, godz. 15:00, RTT - artykuły Zima bez śniegu w opolskim ZOO 31 dzień grudnia a a termometrach 9 stopni. Wiosna to czy zima? Zastanawiamy się my, zastanawiają się przyrodnicy. A co mają powiedzieć zwierzęta? » więcej 2020-01-31, godz. 14:30, RTT - artykuły Pionierska operacja w USK w Opolu. Pacjentka jest już w domu Z roku na rok przybywa pacjentów z problemami zwyrodnieniowymi kręgosłupa u osób, które nie skończyły jeszcze czterdziestu lat. Statyczna praca, brak aktywności fizycznej i pochylona głowa nad ekranami smartfonów i tabletów tylko pogarszają… » więcej 2020-01-30, godz. 14:43, RTT - artykuły Wybuch w Lędzinach. Nie żyje mężczyzna, prawdopodobnie był kolekcjonerem militariów W środę (29.01) po godzinie 20:00 doszło do eksplozji w garażu jednego z domów w Lędzinach, przy ul. Jaśminowej. Zginął 39-letni mężczyzna. » więcej 2020-01-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Jakie śmieci, jaki pojemnik? Sprawdź w przeglądarce Zakłady, do których trafiają odpady z naszych gospodarstw domowych, niejednokrotnie zwracają uwagę na niewłaściwą segregację śmieci przez mieszkańców. Zdarzało się już, że gminy musiały podnieść ceny wywozu ze względu na to zjawisko. Niewłaściwa… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »