Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-10, 14:56 Autor: Agnieszka Stefaniak

Kiedy przejazd przez nyską tamę będzie legalny?

Tama w Nysie [fot. Paweł Konieczny]
Tama w Nysie [fot. Paweł Konieczny]
Czy nyscy kierowcy będą mogli ponownie korzystać z trzeciej przeprawy przez rzekę, czyli tamy Jeziora Nyskiego? Temat powraca co jakiś czas, tak też było podczas jednej z ostatnich sesji rady powiatu, gdzie byłe i obecne władze starostwa, nie po raz pierwszy zresztą, wytykały sobie nawzajem brak skuteczności w rozwiązaniu problemu.
Obecny zarząd zapewnia, że robi znacznie więcej niż poprzedni, a jego poprzednicy tłumaczą, że w okresie swoich rządów niewiele dało się zrobić. Na horyzoncie pojawiła się nadzieja, że sytuacja zmieni się za kilka miesięcy, nad czym starostwo ma od jakiegoś czasu pracować. Jakie są szanse na to, że tama jeziora ponownie odciąży zakorkowane 2 nyskie mosty, pytał Daniel Klimczak.
Kiedy przejazd przez nyską tamę będzie legalny? [autor: Daniel Klimczak]

Zobacz także

2020-02-10, godz. 15:00, RTT - artykuły Ferie 2020: małe morsy na kamionce Bolko w Opolu Na Opolszczyźnie rozpoczęły się ferie. Dla dzieci i młodzieży, które nie wyjadą na zimowy wypoczynek, praktycznie wszystkie miejskie instytucje przygotowały ciekawą ofertę. Ale wszystkich przebił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu… » więcej 2020-02-10, godz. 09:45, RTT - artykuły "Stres jest, ktoś może zmienić krok i wszyscy popełnią błąd. Ta przysięga jest dla mnie wkroczeniem w żołnierskie życie" 48 elewów służby przygotowawczej złożyło wojskową przysięgę na sztandar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Chętni do służby zostali wcieleni 7 stycznia. Przez miesiąc ciężko ćwiczyli i poznawali podstawy żołnierskiego rzemiosła, żeby na swojej… » więcej 2020-02-07, godz. 15:10, RTT - artykuły Gwardia Opole jedzie na podbój Europy W niedzielę (09.02) wyjazdowym spotkaniem z niemieckim Melsungen rywalizację w pucharze EHF rozpoczną szczypiorniści Gwardii Opole. To wydarzenie historyczne, ponieważ piłkarze ręczni z Opola jeszcze nigdy nie rywalizowali na poziomie grupowym… » więcej 2020-02-07, godz. 12:37, RTT - artykuły Co dalej z zabytkowym dworcem w Głubczycach? Zabytkowy dworzec kolejowy w Głubczycach popada w ruinę. Niedawno zawaliła się jedna z trzech części dachu. Unikatowy obiekt od siedmiu lat znajduje się w rękach prywatnych, a jego stan z każdym rokiem znacznie się pogarsza. » więcej 2020-02-06, godz. 15:15, RTT - artykuły Poboru nie ma, ale przed komisją trzeba stanąć Klasycznego poboru do polskiego wojska nie ma już od 12 lat - ale nie znaczy to, że armia nie interesuje się młodymi ludźmi. Państwo musi znać swój potencjał i stąd obowiązkowa kwalifikacja wojskowa, która właśnie ruszyła. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »