Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-12-06, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Świąteczne "szaleństwo" pana Henryka. Iluminacja będzie jeszcze piękniejsza

Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Oświetlone podwórko w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Henryk Jaschik z żoną [fot. A. Pospiszyl]
Ponad 40 tysięcy lampek, pół kilometra kabli i wiele dni precyzyjnej pracy. I tak od kilkunastu lat. Henryk Jaschik z Krapkowic nie zawodzi i znowu przygotowuje świąteczną iluminację.
Henryk Jaschik jest w gronie tych osób, które gdy nadchodzi sezon świąteczny, wiesza przed domem lampki. Ale od sąsiadów różni go to, że wiesza je nie tylko na choinkach i w oknie. Na posesji państwa Jaschików co roku można podziwiać niesamowite kompozycje ze światełek.
Iluminacja pana Henryka

Zobacz także

2020-02-12, godz. 07:28, RTT - artykuły Sala doświadczania świata w DPS w Prószkowie W tym pomieszczeniu dominuje biel i cisza. Znajdują się w nim tylko światłowody, pufy, wodne kolumny i wygodne - również wypełnione wodą - łóżko. W takich warunkach od teraz swoją terapię będą przechodziły osoby o znacznej niepełnosprawności… » więcej 2020-02-11, godz. 15:00, RTT - artykuły Opolskie: samorządy przystępują do likwidacji szkół Jeśli kuratorium oświaty wyrazi zgodę, to w najbliższym czasie w trzech powiatach - strzeleckim, krapkowickim i kędzierzyńsko-kozielskim - mogą zniknąć 4 szkoły, zarówno podstawówki, jak i szkoły średnie. Powody są różne, ale przede wszystkim… » więcej 2020-02-11, godz. 15:00, RTT - artykuły Światowy Dzień Chorego w USK. Kartki z życzeniami dla pacjentów i łóżka od WOŚP Dziś Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu najmłodsi pacjenci z oddziału pediatrii przygotowali kartki dla starszych pacjentów. Sami także otrzymali… » więcej 2020-02-10, godz. 15:00, RTT - artykuły Mirosław Wieszołek nowym burmistrzem Ozimka Mirosław Wieszołek nowym burmistrzem Ozimka. Został wybrany w pierwszej turze niedzielnych, przedterminowych wyborów. Kandydat zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Ozimka zdobył 3321 głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła nieco… » więcej 2020-02-10, godz. 15:00, RTT - artykuły Uczniowie z "budowlanki" wyremontują sale w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wystartowały ferie. Dla jednych jest to czas wypoczynku, a dla innych pomoc chorym dzieciom. Ponad 30 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu przez dwa tygodnie będzie malować sale na oddziale chirurgi dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »