Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-10-21, 16:45 Autor: Cezary Puzyna

Obwodnica Piastowska - prace na ukończeniu

Obwodnica Piastowska [fot.P.Wójtowicz]
Obwodnica Piastowska [fot.P.Wójtowicz]
20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a jutro (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej warstwy asfaltu.
Inżynier kontraktu Ireneusz Kłysz podkreśla, że prace idą zgodnie z planem. Pogoda pozwala budowlańcom na kontynuowanie prac i utrzymywanie dobrego tempa.

Według harmonogramu, prace związane z wylewaniem asfaltu powinny zakończyć się w tym tygodniu.

Koszt budowy 3,5-kilometrowego odcinka to 120 milionów złotych. Na odcinku od Obwodnicy Północnej do okolic Cmentarza Komunalnego na Półwsi powstaną po dwie nitki w dwie strony, dalej do węzła przy Niemodlińskiej kierowcy pojadą drogą jednojezdniową.
Obwodnica Piastowska - relacja z placu budowy

Zobacz także

2019-11-14, godz. 16:40, RTT - artykuły Carpaccio z wędzonej piersi z kaczki, krupniok, karp wędzony, sarnina... wystartował "Opolski bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na Zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję Festiwalu 'Opolski Bifyj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych potraw z regionalnych produktów. » więcej 2019-11-14, godz. 16:20, RTT - artykuły Piramida w remoncie. W Rożnowie rozpoczęły się prace zabezpieczające 18-wieczny grobowiec Podobno grobowiec jest miniaturą egipskich piramid. Właściciele zakładali, że specyficzna aura budowli sprawi, że po śmierci ich ciała ulegną mumifikacji. Piramida w Rożnowie, koło Kluczborka z 18 wieku doczekała się renowacji. » więcej 2019-11-13, godz. 16:30, RTT - artykuły Czworaczki z Kadłuba mają nowe mieszkanie. "Logistyka wokół jednego dziecka jest spora, a przy czwórce to musimy się naprawdę nabiegać" Czworaczki z Kadłuba pod Strzelcami Opolskimi, które przyszły na świat w marcu ubiegłego roku, rosną jak na drożdżach. Dziewczynki potrzebuję dużo uwagi, ale też miejsca. Kilka dni temu rodzina wprowadziła się do wyremontowanego przez gminę… » więcej 2019-11-13, godz. 16:30, RTT - artykuły Poszukiwania powstańczej mogiły Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili prace badawcze w starej mogile powstańczej na zboczu Góry św. Anny. » więcej 2019-11-12, godz. 16:30, RTT - artykuły Kolejne nielegalne wysypisko na Opolszczyźniee Tym razem śmieci, najprawdopodobniej pochodzące z Dolnego Śląska, trafiły do gminy Kamiennik. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »