Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-09-10, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Za mundurem panny... Nowe znaczenie starego powiedzenia

Uczennice Zespołu Szkół w Tułowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
Uczennice Zespołu Szkół w Tułowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
"Za mundurem panny sznurem" - to powiedzenie ostatnio nabiera nowego znaczenia. Bo prawdopodobnie wciąż dziewczynom podobają wojskowi, ale same panie też chętnie wkładają na siebie mundur.
W szkołach średnich o charakterze mundurowym z roku na rok przybywa dziewczyn. W tułowickim Zespole Szkół już blisko połowę uczących się stanowią młode panie.

Dwukrotnie więcej dziewczyn niż jeszcze kilka lat temu przygotowuje się do pracy w leśnictwie. Z kolei w klasie mundurowej jest ich tyle samo co chłopców.
Za mundurem...

Zobacz także

2019-09-19, godz. 17:15, RTT - artykuły Rap o benzenie - to możliwe! Piosenkę przygotował mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Od kilku benzen już nie pikuje. Poziom jest minimalny, bardzo niski, najczęściej nie przekracza 1 mikrograma na metr sześcienny powietrza. Porównując - taki poziom jest w tej chwili w Opolu na os. Armii Krajowej czy w Zdzieszowicach. » więcej 2019-09-19, godz. 15:12, RTT - artykuły Pomagać też trzeba potrafić Warsztaty z zasad pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych oraz innych niebezpiecznych zdarzeń zorganizowali dla opolskiej młodzieży strażacy komendy miejskiej PSP. Z mikrofonem towarzyszyła im Katarzyna Doros. » więcej 2019-09-18, godz. 16:00, RTT - artykuły Kongres o żegludze. Kiedy polskie drogi wodne będą realną konkurencją dla tras asfaltowych? Trwa II Kongres Żeglugi Śródlądowej. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'W stronę korzyści'. Spotkanie konferencyjne odbywa się w CWK w Opolu. » więcej 2019-09-18, godz. 12:22, RTT - artykuły Rada obraduje. O żeglowności polskich rzek rozmawiają w Opolu Rozpoczął się II Kongres Żeglugi Śródlądowej. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'W stronę korzyści'. » więcej 2019-09-16, godz. 16:00, RTT - artykuły Smok na plecach a może róża na łydce? Za nami weekend z tatuażami Ponad 200 artystów, kilka razy tyle uczestników i zwiedzających - opolskie Tatoo Expo to jedna z większych imprez w południowej Polsce, którą odwiedzają miłośnicy zdobienia własnego ciała trwałymi rysunkami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »