Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-08-13, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Żołnierze ćwiczą w Opolu przed świętem w Katowicach

Przejazd sprzętu wojskowego na próbę generalną przed defiladą w Katowicach [fot. słuchacz]
Przejazd sprzętu wojskowego na próbę generalną przed defiladą w Katowicach [fot. słuchacz]
Wszystko zaczęło się w piątek późnym popołudniem - mieszkańcy Zaodrza w Opolu byli świadkami niecodziennych wydarzeń. Pod ich oknami przez kilka godzin przejeżdżały kolumny wojskowych pojazdów. Żołnierze jechali do Katowic - na próbę generalną przed obchodami Święta Wojska Polskiego. Powrót - również głośny - nastąpił w sobotę.
W sumie ponad 700 żołnierzy z całej Polski i ponad 200 jednostek sprzętu wojskowego od kilku dni trenuje w Opolu przed czwartkowymi obchodami.

Gospodarzem zgrupowania, które ma przygotować żołnierzy do udziału w wielkiej defiladzie wojskowej 15 sierpnia w Katowicach pod hasłem "Wierni Polsce" jest 10. Opolska Brygada Logistyczna.

Jutro (14.08) około godziny 21.00 rozpocznie się transport sprzętu do Katowic
Wojsko ćwiczy

Zobacz także

2019-08-20, godz. 15:49, RTT - artykuły Pytanie o pieniądze seniorów. Problem w DPS w Prudniku Na podstawie pisemnego upoważnienia pensjonariuszy prudnickiego DPS-u wypłacano po ich śmierci zdeponowane przez nich pieniądze. Trafiały one do osób wskazanych w tym upoważnieniu. Wątpliwości z tym związane pojawiły się w prudnickim star ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Logistycy szykują się na tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wakacje wakacjami, a opolscy logistycy szykują się już do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Ten we wrześniu. » więcej 2019-08-19, godz. 16:00, RTT - artykuły Karykatura nad jeziorem. Spotkanie rysowników z Polski i Czech Ostatnie 3 dni nad Jeziorem Nyskim upłynęły pod znakiem humoru i rysunku. W czasie 8. polsko-czeskiego weekendu satyry i karykatury można było obejrzeć prace rysowników mieszkających po obu stronach granicy, a także stać się bohaterem jed ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:30, RTT - artykuły Na morze. Młodzi opolanie na pokładzie jachtu "Kapitan Borchardt" Kilkunastoosobowa załoga młodych opolskich żeglarzy rozpocznie w poniedziałek (19.08) rejs stuletnim jachtem 'Kapitan Borchardt' na trasie Świnoujście - Bornholm - Gdańsk. » więcej 2019-08-19, godz. 15:00, RTT - artykuły Włodzienin i historia. Duże zainteresowanie rajdem po pograniczu Miłośnicy historii i aktywnego spędzania wolnego czasu w miniony weekend przyjechali do Włodzienina w powiecie głubczyckim. W tamtejszym Parku Historii odbyła się kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób l ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »