Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-07-04, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Gazociąg Zdzieszowice - Wrocław pobiegnie pod Odrą. "Zwiększone możliwości dostępu do gazu ziemnego"

Budowa gazociągu Zdzieszowice-Wrocław [fot. archiwum GAZ-SYSTEM]
Budowa gazociągu Zdzieszowice-Wrocław [fot. archiwum GAZ-SYSTEM]
550 metrów będzie mieć bezwykopowy przewiert pod Odrą na wysokości Kątów Opolskich W związku z budową gazociągu Zdzieszowice - Wrocław. Prace trwają i w związku z tym na miejscu spotkali się przedstawiciele wykonawcy - firmy GAZ-SYSTEM - oraz specjaliści z branży. Zaproszono także dziennikarzy.
Rurociąg będzie mieć średnicę jednego metra, a w najgłębszym punkcie pobiegnie około siedemnastu metrów pod powierzchnią ziemi. W ciągu doby udaje się przewiercić około 30 metrów.

Do tej pory udało się zrealizować 70 procent całej inwestycji. Gazociąg będzie gotowy prawdopodobnie w maju przyszłego roku.
Gazociąg Zdzieszowice - Wrocław - przewiert pod Odrą

Zobacz także

2019-08-06, godz. 16:10, RTT - artykuły Światowy Tydzień Karmienia Piersią. NFZ zorganizował spotkania z ekspertami Lekarze i położne na całym świecie przekonują, że karmienie piersią to nie tylko zdrowie dla malucha, to także okazja do zbudowania wyjątkowej więzi z matką. W Światowym Tygodniu Karmienia Piersią, który przypada w dniach 1-7 sierpnia zor ... » więcej 2019-08-06, godz. 16:00, RTT - artykuły 4. dzień poszukiwań zaginionego mężczyzny nad Jeziorem Nyskim Na Jeziorze Nyskim czwarty dzień trwają poszukiwania mężczyzny, który wypadł z żaglówki. Do tragedii doszło w sobotę (04.08) późnym popołudniem. Łodzią płynęły cztery osoby. Według policji, załoga była pod wpływem alkoholu. Kompanii zagin ... » więcej 2019-08-06, godz. 16:00, RTT - artykuły Kiedy w Pomologii powstanie Międzynarodowe Centrum Badawczo-Rozwojowe? Uniwersytet Opolski będzie kontynuował budowę Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego na terenach dawnej Pomologii w Prószkowie oraz przy Uniwersytecie Opolskim. Władze uczelni miały wątpliwości co do kontynuowania projektu po czter ... » więcej 2019-08-05, godz. 16:01, RTT - artykuły Afera w Brzegu: Jacek N. nie jest już członkiem PO i przewodniczącym rady miejskiej Jacek N. nie jest już przewodniczącym brzeskiej rady miejskiej oraz członkiem Platformy Obywatelskiej. To efekt incydentu, do którego doszło w weekend. Brzeski samorządowiec został zatrzymany przez policję. Interwencja dotyczyła awantury ... » więcej 2019-08-05, godz. 15:59, RTT - artykuły "To był czyn rewolucyjny". Poseł Janusz Sanocki siłowo wszedł do urzędu wojewódzkiego w Opolu. Posypało się szkło, interweniowała policja Poseł Janusz Sanocki zbyt nerwowo wszedł dzisiaj (05.08) do urzędu wojewódzkiego w Opolu. Posypało się szkło, musiała interweniować policja. - Dokonałem czynu rewolucyjnego, usunąłem bariery architektoniczne w imieniu wyborców - mówi pose ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »