Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-07-03, 16:45 Autor: Cezary Puzyna

Dzieci budują minimiasteczko

Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Od poniedziałku w Raszowej w gminie Tarnów Opolski trwa budowa minimiasta. W projekcie udział biorą dzieci z Polski, Niemiec i Rumunii.
W budowanym przez dzieci mini mieście są nie tylko domy, ale także wszelkie niezbędne instytucje: jest ratusz, straż pożarna, są kawiarnie, uniwersytet, filharmonia. Jest też redakcja.

W budowie minimiasta bierze udział 180 dzieci, które są absolwentami wszystkich klas szkoły podstawowej. W piątek, 5 lipca, ostatni dzień trwania warsztatów, miasteczko zostanie o godz. 15:00 uroczyście otwarte dla osób dorosłych - rodziców i gości, a dzieci zaprezentują efekty swojej pięciodniowej pracy.
Budują minimiasto

Zobacz także

2019-08-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Prace archeologiczne w Dzielnicy. Sensacyjne odkrycie Gdy tylko rolnicy skosili zboża, na polach pojawili się ludzie z łopatami i gracami w rękach. Nie chodzi jednak o przygotowanie do upraw, ale o odkrywanie historii. W miejscowości Dzielnica, w gminie Cisek, od lat prowadzone są prace arch ... » więcej 2019-08-07, godz. 16:00, RTT - artykuły Roszady w opolskim PSL. Kilku działaczy rzuciło partyjne legitymacje Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, tymczasem szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego opuściło dwóch znanych na Opolszczyźnie działaczy tej partii. Obaj uzasadniają to odmiennymi przyczynami. Jakie są powody ich rezygnacji dow ... » więcej 2019-08-06, godz. 16:10, RTT - artykuły Światowy Tydzień Karmienia Piersią. NFZ zorganizował spotkania z ekspertami Lekarze i położne na całym świecie przekonują, że karmienie piersią to nie tylko zdrowie dla malucha, to także okazja do zbudowania wyjątkowej więzi z matką. W Światowym Tygodniu Karmienia Piersią, który przypada w dniach 1-7 sierpnia zor ... » więcej 2019-08-06, godz. 16:00, RTT - artykuły 4. dzień poszukiwań zaginionego mężczyzny nad Jeziorem Nyskim Na Jeziorze Nyskim czwarty dzień trwają poszukiwania mężczyzny, który wypadł z żaglówki. Do tragedii doszło w sobotę (04.08) późnym popołudniem. Łodzią płynęły cztery osoby. Według policji, załoga była pod wpływem alkoholu. Kompanii zagin ... » więcej 2019-08-06, godz. 16:00, RTT - artykuły Kiedy w Pomologii powstanie Międzynarodowe Centrum Badawczo-Rozwojowe? Uniwersytet Opolski będzie kontynuował budowę Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego na terenach dawnej Pomologii w Prószkowie oraz przy Uniwersytecie Opolskim. Władze uczelni miały wątpliwości co do kontynuowania projektu po czter ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »