Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-06-21, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Judo integracyjne: "czujemy się ważni, że my coś potrafimy"

III Opolski Festiwal Judo [fot. Mariusz Chałupnik]
III Opolski Festiwal Judo [fot. Mariusz Chałupnik]
III Opolski Festiwal Judo [fot. Mariusz Chałupnik]
III Opolski Festiwal Judo [fot. Mariusz Chałupnik]
Sport to nie tylko rekordy, medale, czy wielkie pieniądze. Czasami pozwala pokonywać bariery, daje możliwość kontaktu z innymi osobami czy ułatwia rehabilitację.
Nawet jeżeli jest to sport związany z walką. Opolskie kluby judo - Gwardia i UKS Okay - prowadzą zajęcia z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Z naszymi mikrofonami byliśmy na turnieju integracyjnym.
Judo integracyjne

Zobacz także

2019-07-18, godz. 16:00, RTT - artykuły Zastawione autami osiedlowe uliczki. Problemy opolskich strażaków z dojazdem na miejsce interwencji Odwieczny problem strażaków, którzy jadą ratować ludzi i mienie. W centrum Opola, ale szczególnie na wielkich osiedlach, nie mogą przedostać się swoimi samochodami. Uliczki zastawione są autami, a na szukanie ich właścicieli podczas akcji ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:00, RTT - artykuły Opole: spotkanie Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia - łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy, regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. Na nadodrzańskich bulwarach biesiadowało, grało w piłkę i badmintona, wymieniało się doświadczen ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:00, RTT - artykuły Przewozy z aplikacją zagrażają opolskim taksówkarzom. Ruszyły kontrole ITD Inspekcja Transportu Drogowego w Opolu wzięła pod lupę kierowców oferujących przewozy taksówkarskie dzięki aplikacjom na smartfony. Wczoraj (17.07) na Opolszczyźnie sprawdzono dwóch takich kierowców - ani jeden nie miał wymaganych licencj ... » więcej 2019-07-17, godz. 16:00, RTT - artykuły Wojewoda opolski wydał ZRID dla obwodnicy Niemodlina Jest zielone światło dla rozpoczęcia budowy obwodnicy Niemodlina. W urzędzie wojewódzkim w Opolu przekazano wykonawcy decyzję o udzieleniu Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. To już ostatnia formalność przed rozpoczęciem prac al ... » więcej 2019-07-17, godz. 16:00, RTT - artykuły Policjant z pasją. Tomasz Lis z KM Policji w Opolu tworzy muzykę filmową Na co dzień zabezpiecza imprezy masowe, mecze, patroluje ulice, a po godzinach jego światem rządzą dźwięki - starszy posterunkowy Tomasz Lis z opolskiego oddziału policyjnej prewencji od dziecka pasjonuje się tworzeniem muzyki. W szeregi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »