Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-04-30, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w centrum Opola. Wprowadzono strefę zamieszkania

Ulica Szpitalna w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Ulica Szpitalna w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Ulica Szpitalna w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Ulica Szpitalna w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Pieszy na drodze ma pierwszeństwo, a samochody w okolicach opolskiego rynku nie mogą jeździć szybciej niż 20 kilometrów na godzinę. Ponadto przejazd z Katedralnej do Zamkowej przez Szpitalną został zamknięty.
Opole wprowadziło strefę zamieszkania na Koraszewskiego, Rynku, Książąt Opolskich, Krupniczej, Młyńskiej i Szpitalnej. Jak tłumaczy ratusz, powodem tych zmian jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rozwój lokali gastronomicznych w ścisłym centrum.

Po zmianach, wszystkie skrzyżowania w strefie są skrzyżowaniami równorzędnymi, na których obowiązuje zasada „prawej ręki”, a postój możliwy jest tylko w wyznaczonych miejscach.

Od 06 maja na rynku mają zniknąć miejsca parkingowe przy kamienicach. W tym miejscu zostanie wybudowany podest dla tamtejszych restauracji.
Strefa zamieszkania w centrum Opola

Zobacz także

2019-06-12, godz. 14:50, RTT - artykuły Czy opolscy rolnicy zarabiają na sprzedaży bezpośredniej? Zmiana przepisów ułatwia sprzedaż bezpośrednią produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Tematyce tej poświęcona jest dwudniowa konferencja odbywająca się w Pokrzywnej. » więcej 2019-06-11, godz. 15:45, RTT - artykuły Radio Opole stanie na starcie 50. Rajdu Festiwalowego Szereg imprez jak co roku towarzyszy krajowemu festiwalowi piosenki w Opolu. Na jedną z nich zwracamy uwagę szczególną. » więcej 2019-06-11, godz. 15:38, RTT - artykuły Gdzie w regionie można bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Żar leje się z nieba a my szukamy ochłody. W magazynie reporterów Radia Opole raport o miejscach wypoczynku nad wodą. Gdzie sezon już w pełni a gdzie lato 'zaskoczyło' ratowników. » więcej 2019-06-10, godz. 16:00, RTT - artykuły Masowanie w szczytnym celu Połączyli przyjemne z pożytecznym. Masowanie z pomocą 5-letniej niepełnosprawnej Laury. W namiotach ustawionych na opolskim rynku opolanie przez całą niedzielę mogli skorzystać z bezpłatnych masaży. Z mikrofonem wybrała się na imprezę Kat ... » więcej 2019-06-10, godz. 15:40, RTT - artykuły Łapiemy oddech dla Kamila Mecz piłkarski drużyny Urzędu Miasta Opola z opolskimi dziennikarzami był głównym punktem charytatywnego spotkania „Łapiemy oddech dla Kamila”. Wydarzenie zostało zorganizowane, żeby wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla chorego na mukowiscydozę ... » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »