Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-04-23, 15:40 Autor: Bogusław Kalisz

16. dzień strajku nauczycieli. Rodzice i uczniowie protestowali w ZSZ w Opolu

Protest rodziców i uczniów w ZSZ w Opolu foto: Piotr Wojtowicz
Protest rodziców i uczniów w ZSZ w Opolu foto: Piotr Wojtowicz
Kilka tysięcy nauczycieli z całego kraju protestowało przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Na transparentach między innymi hasła pod adresem Anny Zalewskiej, szefowej MEN - "Mistrzowie Edukacyjnej Niekompetencji", "Uszy zamknięte na nasze wołanie", "To nie reforma, to deforma". - Dzisiaj niczego nie kończymy, strajk trwa. Nauczyciele nie chcą polityki. Nauczyciele chcą dobrej szkoły. To jest nasz nauczycielski protest - mówił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.
Tymczasem rodzice uczniów Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Hallera w Opolu domagali się, aby nauczyciele zakończyli protest i dopuścili uczniów do matur. Pojawiły się łzy i wzajemne pretensje. Z młodymi ludźmi spotkała się między innymi Bożena Czapska-Czoch, dyrektor zespołu.

Opolski ratusz informuje, że aktualnie (23.04) w strajku uczestniczy blisko 91% jednostek oświatowych Miasta Opola. W akcji strajkowej nie uczestniczy 7 przedszkoli (4 nie podjęły akcji strajkowej a 3 zakończyły ją), natomiast strajkuje 100% szkół i pozostałych placówek oświatowych.
Protest rodziców i uczniów w ZSZ w Opolu

Zobacz także

2019-05-26, godz. 15:02, RTT - artykuły "Nasze dzieci nie mówią do mnie mamo, tylko ciociu" W niedzielę świętują wszystkie mamy. Dzień Matki jest obchodzony w większości krajów świata, choć niekoniecznie 26 maja. Jego początki sięgają jeszcze czasów starożytnych, a w USA jest to święto narodowe, jako wyraz szacunku dla wszystkic ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:15, RTT - artykuły Poszli na zwolnienia lekarskie. Fizjoterapeuci zwracają uwagę na swoje problemy Od wczoraj, do odwołania nieczynne są dwa oddziały brzeskiego szpitala. Mowa o dziennym oddziale rehabilitacji oraz fizjoterapii ambulatoryjnej. Powodem jest nieobecność około 20 fizjoterapeutów, którzy dostarczyli przełożonym zwolnienia ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:45, RTT - artykuły Powódź nam nie grozi, ale podtopienia możliwe Potwierdziły się prognozy zapowiadające intensywne opady deszczu. Rzeki na południu kraju przekroczyły stany ostrzegawcze a nawet alarmowe - chodzi przede wszystkim o województwa podkarpackie, małopolskie i śląskie. » więcej 2019-05-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Stała baza dla latającej karetki Zasięg podstawowy to 60 kilometrów od miejsca stacjonowania - w tym wypadku maszyna powinna wystartować w ciągu trzech minut od alarmu. Członkowie ekipy z Polskiej Nowej Wsi mówią o sobie, że są zwykłą karetką pogotowia, z tą różnicą, że ... » więcej 2019-05-22, godz. 16:30, RTT - artykuły Sport pomaga w karierze Sport pomaga w karierze - to twierdzenie starano się udowodnić dzisiaj w Opolu podczas Festiwalu Kariery. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »