Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-03-15, 16:30 Autor: Cezary Puzyna

Grodków: wyszli na ulice z transparentami w trosce o środowisko

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na ulicach Grodkowa [fot. Daniel Klimczak]
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na ulicach Grodkowa [fot. Daniel Klimczak]
Nauczyciele szykują się do strajku, ale zostali wyprzedzeni przez swoich podopiecznych. Kilkudziesięciu uczniów grodkowskiego liceum wyszło dziś rano na ulice miasta, by zwrócić uwagę mieszkańców na degradację środowiska naturalnego.
Wznosząc okrzyki, a także niosąc transparenty i ulotki, przekonywali do zmiany codziennych przyzwyczajeń. Jak mówią, wielkie zmiany na świecie zaczynają się od każdego z nas.

Dodajmy, że oprócz młodzieży z Polski, na ulice wyszli dziś uczniowie w około 50-ciu krajach świata.
Uczniowski protest

Zobacz także

2019-03-25, godz. 16:30, RTT - artykuły Przez dwa lata miał gwałcić 3 nieletnie córki swojej partnerki. Sąd tymczasowo aresztował parę z Krapkowic Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy nieletnie córki. Para została zatrzymana przez policję i decyzją sądu tymczasowo aresztowana. Matce i je ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:15, RTT - artykuły Przed nami 13. edycja Rajdu Złombol. To impreza charytatywna. Pieniądze zbierane są na domy dziecka Nie tylko sentyment do starych samochodów zachęcił brzeżan, Adama Lelko i Krzysztofa Podgajnego, do udziału w jednej z największych zmotoryzowanych imprez charytatywnych  na świecie, czyli Rajdu Złombol. Uczestników rajdu, którego w tym r ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:10, RTT - artykuły Jedyny w Opolu prywatny Teatr Ekostudio ma już 25 lat Teatr Ekostudio w Opolu obchodzi 20-lecie istnienia. Nie od początku miał swoją siedzibę. Początkowo, przez osiem lat, wystawiał swoje przedstawienia w różnych miejscach: muzeach, bibliotekach, kościołach czy w plenerze. Twórcą i właścici ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00, RTT - artykuły 25 litrów na 25-lecie ZAKSY - akcja oddawania krwi przed meczem w Kędzierzynie-Koźlu 25 litrów na 25-lecie ZAKSY - taka akcja towarzyszyła ostatniemu (24.03) w sezonie meczowi siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Przez cały dzień przed halą sportową stał autobus stacji krwiodawstwa. Dla wszystkich, którzy oddali krew, czekały n ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00, RTT - artykuły A co z deszczówką? Pytamy na finał tygodnia z cyklem wody (o)polskie Prelekcje, panel dyskusyjny i debata o wodzie w miastach - to kolejny element obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji eksperci z Uniwersytetu Opolskiego dyskutowali m.in. o projektowaniu miejsc zielonyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »