Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-03-14, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Huczne urodziny uniwersytetu

Jubileusz UO [fot. Wiktoria Palarczyk]
Jubileusz UO [fot. Wiktoria Palarczyk]
Ponad pół tysiąca osób, mnóstwo wspomnień i wzruszeń - tak wyglądał jubileusz 25 lecia powstania Uniwersytetu Opolskiego.
Uroczysta gala podsumowują ćwierćwiecze uczelni odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Dotychczas wszystkie jubileusze świętowano w uczelnianej auli przy ulicy Drzymały, w tym roku jednak instytucja postanowiła otworzyć się na mieszkańców. Zgromadzona w filharmonii publiczność miała okazję zobaczyć kilka filmów prezentujących wspomnienia najważniejszych osób związanych z uniwersytetem.
Jubileusz uniwersytetu

Zobacz także

2019-03-20, godz. 16:00, RTT - artykuły Szczawa spod Niemodlina w naszym cyklu Wody (o)polskie Niektórzy mówią, że zawierają całą Tablicę Mendelejewa. Tak bogatym składem mineralnym dysponują złoża wody w Grabinie koło Niemodlina. To unikalna szczawa, która ma bardzo wysoki stopień mineralizacji i wielką wydajność. Nie ma jednak ch ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:15, RTT - artykuły Trzynastozgłoskowcem o historii. Jak powstaje słuchowisko? Czarownice, demony, misy tybetańskie i gongi - w takim klimacie w legendarnym Studiu M im. SBB nagrywane jest słuchowisko. To poemat muzyczno-literacki autorstwa Marzeny Mielcarek, która od 25 lat pracuje w Radiu Opole. » więcej 2019-03-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Kto zastąpi Arrivę? Są pierwsze przymiarki Po powiecie krążą autobusy opolskiego PKS-u, czy to znaczy, że problem z organizacją transportu zbiorowego rozwiązany - z takim pytaniem do naszego prudnickiego korespondenta Jana Poniatyszyna zgłosili się mieszkańcy powiatu. » więcej 2019-03-20, godz. 14:30, RTT - artykuły Doprowadził do zatrzymania pedofila, teraz obawia się o swoje bezpieczeństwo Doprowadził do zatrzymania pedofila a teraz obawia się o swoje bezpieczeństwo. O tej sprawie mówiliśmy na naszej antenie miesiąc temu. Pan Krzysztof z Kędzierzyna-Koźla doprowadził do zatrzymania pedofila. » więcej 2019-03-19, godz. 16:00, RTT - artykuły Solanka wołczyńska - czy doczeka się wydobycia? Wody (o)polskie Czy Wołczyn ma szansę być drugim Ciechocinkiem? Potencjał ma. Bo ma źródła solankowe o temperaturze 43,5 stopnia Celsjusza. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »